Субота, 18 Травня, 2024

Коронавірус у Львові: садки закривають, школярі масово хворіють

Через вихідні дні у місті побільшало хворих на коронавірусну інфекцію серед дітей та працівників освітніх закладів. З понеділка, 24-го січня, попри дозвіл на офлайн навчання за шкільні парти не повернулися 24% молодших школярів. Також в місті довелося закрити чотири садочки через спалах Covid-19. Більше на сайті lviv-future.com.ua.

Про збільшення covid-позитивних хворих у львівських садочках та школах розповіла виконувачка обов’язків начальника управління освіти Львівської міської ради Леся Васюта, пише Тvoemisto.tv

Хвороба «косить» і великих, і малих

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\4.jpg

За інформацією Лесі Васюти, станом на 24-е січня діагноз «Covid-19» підтверджено у 22 вихованців та у 129 співробітників дитячих навчальних закладів Львова. 

Відтак довелося закрити 34 групи та відправити на самоізоляцію майже тисячу малюків. У зв’язку із масовим захворюванням серед персоналу та дітей чотири ДНЗ Львова змушені були тимчасово взагалі припинити свою діяльність.  

Що стосується шкільної освіти, то з понеділка, 24-го січня, учні старшої школи (5-11 класи) вже не повернулися за шкільні парти. Адже минулого тижня міська комісія з ТЕБ і НС прийняла рішення перевести їх на дистанційну форму навчання на два тижні. Проте молодші школярі надалі могли продовжувати очне навчання. 

Як зазначила в.о. начальника управління освіти ЛМР, початкова школа також демонструє ріст захворюваності. Вже 717 учнів мають позитивний на Covid-19 ПЛР-тест, при чому ця кількість значно виросла за вихідні дні (+285 інфікувань). Педагоги теж хворіють: 383 позитивні тести на коронавірус (+113 за вихідні). 

У зв’язку з цим 15 львівських навчальних закладів самостійно вирішили перевести молодшу школу (1-4 класи) на «дистанційку». Йдеться про близько 5 тисяч школярів. 

Загалом 7 412 учнів молодшої школи не прийшли сьогодні до школи. На противагу відвідали заняття 23 418 школярів. Відтак кількість відсутніх становить 24% від загального числа учнів 1-4 класів.  

«Є такі заклади освіти, де діти 1-4 класів ходять на навчання і ситуація у класах стабільна, але є такі, де діти масово хворіють», – додала освітянка.

За результатами засідання міського штабу з протидії поширення коронавірусу керівникам освітніх закладів рекомендували самостійно приймати рішення про перехід на дистанційне навчання учнів молодших класів. 

Яка ситуація в львівських лікарнях? 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\5.jpg

Станом на 24-е січня до міських лікарень ушпиталили 342 інфікованих Covid-19. Загалом у львівських лікарнях, опорних по коронавірусу, облаштовано 1750 ліжкомісць, які мають доступ до кисню.

Дітей, які підхопили коронавірус, лікують у Львівській обласній дитячій клінічній лікарні «Охматдит» та ковідному відділенні дитячої лікарні на Орлика. 

В «Охматдиті» зафіксували антирекорд у Covid-зоні: на сьогодні госпіталізовано 97 дітей в медзакладі. Як поінформувала пресслужба медзакладу на своїй Facebook-сторінці, найменшому пацієнту всього один місяць, найстаршому – 17 років. Хворі перебувають у середньому стані важкості та не потребують дихальної підтримки. Однак, у 2 пацієнтів коронавірус спровокував цукровий діабет.

В той же час у міській дитячій клінічній лікарні Першого територіального медичного об’єднання Львова госпіталізовано 56 дітей. Медики кажуть, що переважно діти хворіють у середній формі. Проте одна дитина перебуває у реанімації, ще одна – залежна від кисню. Загалом дитяча лікарня на Орлика може прийняти до 100 ковід-позитивних пацієнтів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.