Вівторок, 21 Травня, 2024

Львів оголосив всеукраїнський конкурс на ескіз муралу про захисників України

Найбільш вдалі роботи стануть окрасою мистецької галереї на вулиці Захисників України у Львові. А переможці конкурсу одержать грошову винагороду до 40 тисяч гривень. Далі на lviv-future.

Умови конкурсу 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\22.jpg

Пресслужба львівської мерії оголосила про старт Всеукраїнського відкритого конкурсу кращих ескізів для муралів на вулицю Захисників України. Так хочуть підтримати мистецьке середовище Львова та вшанувати воїнів, які захищають нашу країну. 

«Ми запрошуємо українських художників до конкурсу, щоб вони запропонували свої кращі ідеї, кращі ескізи для відображення поваги та вшанування героїчності тих людей, які захищають нас, нашу Батьківщину, нашу незалежність», – розповіла директорка департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда.

Зазначається, що цей конкурс не локальний, а всеукраїнський, адже місто хоче одержати найбільш вдалу концепцію відповідно до заданої теми. Відтак уже наступного року найкращий проект візьмуться реалізовувати. 

Вносити свої ідеї та подавати ескізи художники можуть від сьогодні, 26-го листопада, і до кінця року, 31-го грудня. Щоб взяти участь в конкурсі, митець має окреслити власну концепцію, додати ескіз чи проект муралу. 

До слова, стіна військової частини, де буде втілюватися мурал, поділена на 8 ділянок. Тож художники можуть подавати проект цільного муралу або ж розбити ескіз на 8 окремих малюнків, які мають одну сюжетну лінію та відповідають одній ідеї. 

Митці мають змогу подавати заявки як індивідуальні, так і колективні. До розгляду приймаються тільки авторські роботи. Організатори акцентують на якості та змістовому наповненні проектів. Ескізи, які суперечать загальноприйнятим гуманістичним цінностям, ображають або принижують честь та гідність українського народу або пропагують сепаратизм чи ворожнечу, не будуть допускатися до конкурсу. 

Переможці можуть розраховувати на грошову винагороду. Перше місце передбачає премію 40 тисяч гривень, друге – 25 тисяч гривень, третє – 20 тисяч гривень. 

Новий артпростір у Львові 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\25.jpg

На мапі міста Львова вулиця Захисників України з’явилася цьогоріч у травні. Назву отримала до того безіменна вулиця центральної частини міста. Вулиця Захисників України поєднує дві великі львівські вулиці: Тараса Шевченка і Городоцьку. Неподалік розташовується військова частина Львівського гарнізону та пам’ятний знак на честь учасників Листопадового зриву у 1918-му році.

Львівська мерія планує створити на цій вулиці відкриту (open-air) мистецьку галерею, основною темою якої є захист Батьківщини. Свої емоції та бачення відповідно до тематики мають змогу втілити митці зі всієї України. 

Галерея буде постійно діючою, а стінописи хочуть змінювати що два роки. Такі мурали покликані виконувати роль комунікаційного інструменту між Героями України та людьми, які проходитимуть через цю міську вулицю. 

Додамо, що львівська патріотична громадська організація вже втілювала на стінах вулиці мурали на тему російсько-української війни. Тут відображалися тематичні вірші про війну, козак Мамай, події Революції Гідності та згадка про бої в Донецькому аеропорту. Проте вандали зіпсували ці патріотичні стінописи, тож тепер є можливість знову оздобити вулицю Захисників України відповідно до її назви. 

Раніше повідомлялося, що у Львові з’явився найдовший повноколірний мурал у вигляді старовинного потяга. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.