Вівторок, 16 Квітня, 2024

У Львові з’явився найдовший повноколірний мурал

Студенти-дизайнери одного з львівських вишів розмалювали більше 300 квадратних метрів на вулиці Ярославенка, 36. Далі на lviv-future.

На стіні громадського простору тепер красується старовинний потяг, інформує Тvoemisto.tv.

Від задуму до втілення

Спудеї кафедри дизайну Національного лісотехнічного університету України на тильній стороні гаражного кооперативу на вулиці Ярославенка, 36 створили свій новий мурал довжиною 56 метрів, висотою – 6 метрів. Загальна площа мегамалюнку становить 336 метрів квадратних. Щоб їх розмалювати знадобився 1 місяць та 53 відра акрилово-силіконової фарби. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\М2.png

Як зазначив керівник проекту, доцент кафедри дизайну НЛТУ Ростислав Купчик, цей стінопис став найдовшим повноколірним муралом у Львові. Задум втілювали на стіні громадського простору поблизу новобуду. Мета проекту – еститизація території біля нещодавно збудованих житловових будинків. 

 «Силами забудовника Романа Гумена болотяно-закинуте місце перетворювалося в гармонійний сучасний простір з новим малоповерховим будинком, сучасною огорожею, озелененням, бруківкою та паркомісцями. Комплексне вирішення цього простору дозволило забудовнику отримати нагороду «Кришталева цегла» за перше місце на конкурсі в Польщі «ДОМ 2020» (по обидві сторони східного кордону)», – пояснив Купчик.

Сам малюнок, який будуть втілювати на стіні, обирали із бази відкритих зображень. Його довелося підігнати під геометричні розміри об’єкту – змінити кольорову гаму, додати вагончики та намалювати дерева. 

Під час розпису перед студентами виникли непередбачувані труднощі. Стара стіна зі своїми нерівностями та фактурою ускладнювала роботу молодих дизайнерів. Знадобилася більша кількість фарби та інших додаткових матеріалів. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\M5.png

Нещодавні мурали на львівських стінах

Лише місяць назад трансформаторну підстанцію на вулиці Пекарській, 50 прикрасив вуличний художник Андрій Буняк. Тема стінопису – збереження планети, роль людини у цьому процесі. Цей соціальний мурал дістав втілення в рамках проекту з комунальним підприємством «Львівобленерго». Подібні мурали влітку з’явилися на вулиці Стуса та вулиці Нижанківського.

З минулорічних муралів варто згадати стінопис із зображенням Андрея Шептицького, який прикрасив багатоповерховий будинок на проспекті Червоної Калини на Сихові. Цей витвір з’явився у рамках проекту «Генії мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей». Львівські житлові споруди, окрім Шептицького, уже прикрашають зображення Бориса Возницького, Василя Сліпака та українських лікарів. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\M1.jpg

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.