Понеділок, 15 Липня, 2024

Львів’яни збирають підписи за відновлення Палацу культури «ЛОРТА»

На електронній платформі місцевих петицій мешканці Львова розмістили звернення про відновлення будинку культури «ЛОРТА», розташованого на вулиці Патона, 6. Автори петиції закликають відновити не тільки наукову функцію будівлі, але й культурно-мистецьку діяльність у стінах «ЛОРТИ». Далі на lviv-future.

Повернення до витоків: яким був будинок культури?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\21.jpg

Ініціатори подання нагадують, що Палац культури й техніки (стара назва будинку культури «ЛОРТА» – прим. ред.) з часу заснування став осередком культури та мистецтва, естетичного виховання дітей, молоді та студентства. 

У будинку культури навчали музичній грамоті, вокалу, народних, бальних та естрадних танців, українського фольклору. Там розташовувалася перша у місті Школа естетичного виховання дошкільнят «Тайстра», Школа вихідного дня та фотостудія. 

«ЛОРТА» була центром для зустрічей, творчості та мистецтва. В будинку працювало кафе, де відбувалися творчі зустрічі з поетами та композиторами. У фойє будинку культури виставляли роботи молодих львівських художників. А сцена приймала навіть міжнародні конкурси зі спортивних бальних танців. 

«В Палаці культури працювали не любителі, а професіонали своєї справи – кожен з педагогів мав профільну освіту та досвід. За понад 17 років роботи через заклад пройшли тисячі дітей та молоді, сьогодні багато з них стали відомими митцями і артистами», – йдеться у тексті петиції

Що львів’яни хочуть бачити зараз?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\7.jpg

Нагадаємо, 5-го листопада виконавчий комітет Львівської міської ради прийняв рішення передати у власність міської територіальної громади Палац культури «ЛОРТА», розташований на вулиці Патона. В подальшому мерія має плани облаштувати у приміщенні будинку культури дитячий науковий центр.

Автори петиції виступають проти перепрофілювання «ЛОРТИ» суто в науковий осередок. Аргументують тим, що у Палаці культури наявні умови для підтримки та розвитку сценічного, хореографічного, театрального та циркового мистецтва. Крім того, є музичні класи та бібліотека.

«Не було взято до уваги, що будинок культури «ЛОРТА» має виняткові у своєму призначенні елементи: унікальна сцена з поворотним кругом та величезний глядацький зал на 900 місць. Окрім того, у Будинку культури було спеціальне сценічне освітлення та озвучення, оркестрова яма, паркетні зали для занять спортивними та народними танцями, балетні та інші класи для занять різними видами хореографії», – пояснюють автори звернення. 

На користь відновлення початкового призначення Палацу культури говорить і велика площа будівлі. Адже в одному місці можна зосередити багато напрямків дитячого дозвілля. Тут можуть проводитися десятки мистецьких та наукових гуртків, заходів та відбуватися репетиції творчих колективів. Натомість батьки зможуть приємно та з користю проводити час, очікуючи дітей з гуртків. 

Врешті творці петиції не виступають проти впровадження наукового напрямку у «ЛОРТІ», але хочуть комплексного рішення – поєднання в одному закладі мистецького та наукового спрямування. 

Новітній центр науки для дітей повинен бути доповненням Палацу культури, а не стати руйнівником унікальних надбань. У цьому переконані автори петиції –очільник Львівського обласного клубу спортивного танцю «Естет» Богдан Муж та екскерівники творчих колективів будинку культури «ЛОРТА».

На момент написання матеріалу цю петицію підтримали 52 львів’ян. Для розгляду на сесії Львівської міської ради потрібно зібрати 500 голосів. 

Варто додати, що будинок культури «ЛОРТА» пустує із 2008 року. Десятки років Палац культури був громадським осередком для жителів Залізничного та інших районів. Наразі будівля перебуває у плачевному стані, потребує реконструкції та нового старту. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\26.jpeg

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.