Субота, 18 Травня, 2024

На Львівщині завершилася реставрація костелу святого Йосифа

Ще одну важливу архітектурну пам’ятку вдалося відреставрувати на Львівщині – костел святого Йосифа, розповідає сайт lviv-future. Історичну будівлю у селі Підгірці Золочівського району відновили в рамках Всеукраїнської програми “Велика реставрація”.

У рамках проєкту реставрації храму відновили сходи в захристію, які були повністю втрачені, демонтували аварійний дах, відновили автентичний тиньк на фасаді будівлі, облаштували нову водостічну систему (труби та ринви). Додатково на території храму облаштували освітлення та змонтували систему відеонагляду для посилення охорони пам’ятки.

В останні роки храм перебував у досить занедбаному стані і потребував великого оновлення, адже тут вже почали руйнуватися скульптури та навіть стіни.

На ремонт костелу виділили майже 23 мільйони гривень. Реставрація розпочалася наприкінці літа 2021-го року і завершилася нещодавно.

У рамках програми “Велика реставрація” відновлювали не тільки костел святого Йосифа – інші споруди палацового комплексу у Підгірцях також потрапили до програми реставрації – палац Підгорецького замку, Гетьманський заїзд та сам Підгорецький замок.

Зазначимо, що костел святого Йосифа у Підгірцях – пам’ятка архітектури національного значення, зведена у 1763-му році у бароковому стилі як частина місцевого палацового ансамблю. Це важлива архітектурна споруда, де розміщувалися вісім скульптур святих (зараз лише сім – одну з них храм втратив під час подій Другої світової війни).

Займатися реставрацією важливої архітектурної споруди планували ще з 2016-го року, однак тоді з обласного бюджету не вдалося виділити кошти на відновлення костелу. Раніше деякі люди намагалися подбати про стан храму власними зусиллями, виконуючи мінімальні ремонтні роботи, однак цього було замало, щоб вберегти об’єкт від руйнування.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.