Середа, 24 Квітня, 2024

На місці колишніх залізничних кас на вулиці Гнатюка запрацює культурно-мистецька книгарня

Невдовзі у Львові з’явиться новенька культурно-мистецька книгарня, пише сайт lviv-future. Вона запрацює у стінах будівлі на вулиці Гнатюка, де колись діяли залізничні каси. Про це стало відомо в ході сесії Львівської міської ради. 

Детальніше про те, якою буде культурно-мистецька книгарня на Гнатюка і що особливого чекатиме львів’ян у стінах новоствореного мистецького простору – читайте у матеріалі нижче.  

Книгарня, яка поєднуватиме простір для читання, зустрічей, презентацій та коворкінговий майданчик 

Про облаштування книгарні на місці колишніх залізничних кас на вулиці Гнатюка стало відомо ще у вересні, а цими днями, 25-го листопада, в ході сесії міської ради було затверджено відповідний інвестиційний проєкт. “За” таке рішення проголосувало 39 депутатів. 

Новенький мистецький простір має стати унікальним майданчиком у Львові, який поєднуватиме читацький простір, місце для зустрічей, презентацій та коворкінговий майданчик. Так, у приміщеннях, розташований на першому поверсі будинку на Гнатюка, заплановано створення книгарні, яка: 

  • Стане місцем для організації тематичних зустрічей, презентацій, обговорень. Тут планується проведення читань задля популяризації україномовного мистецького продукту; 
  • Стане освітнім простором – тут хочуть проводити навчання, майстер-класи, презентації. Так, наприклад, гарним освітнім проєктом, втіленим тут, можуть стати курси з письменницької майстерності; 
  • Матиме великий читальний зал; 
  • Поєднуватиме перелічене з робою простору, облаштованого у форматі коворкінгу. 

Що стосується самої книгарні, то у залі для розповсюдження книг буде не менше половини видань філософського, історичного, культурологічного, політологічного, літературознавчого тощо спрямувань.  

Такий простір має запрацювати у Львові не пізніше, ніж за два роки з моменту підписання інвестиційного договору.  

Дещо з історії будівлі, де колись працювали залізничні каси 

Будівля №20 на вулиці Гнатюка – пам’ятка архітектури місцевого значення сьогодні, колишній прибутковий будинок Ґрюнерів, зведений у стилі раціонального модерну у 1910-му році. У різні часи тут діяли крамниці, редакції тогочасних часописів, бюро подорожей та навіть фабрика з виготовлення бавовни. За радянських часів у приміщенні діяло міськтрансагенство №1, а з 1961-го року тут розпочали свою роботу залізничні каси. 

Залізничні каси пропрацювали у будинку аж до 2020-го року. Тоді закінчилася оренда приміщення залізницею закінчилася і у квітні цього року раніше орендовану територію в будинку було звільнено. Зараз, за словами керівниці управління комунальної власності Львівської міської ради Інни Свистун, приміщення перебуває у власності громади.  

Як тільки приміщення перестала орендувати “Укрзалізниця”, зайшла мова про те, що буде з ним надалі. Практично одразу виникла ідея облаштувати тут новий мистецький простір. 

Зараз на вході до приміщення колишніх залізничних кас висить табличка, яка сповіщає про те, що відтепер квитки на потяг доступні на головному вокзалі, що на площі Двірцевій, та на сайті залізниці.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.