Субота, 18 Травня, 2024

У Львові відкриють нові поминальні центри

При львівських кладовищах планують облаштувати декілька поминальних капличок. Більше на сайті lviv-future.com.ua.

Приводом стало значне перевантаження поминального центру на вулиці Пекарській. Про це розповів очільник Львова Андрій Садовий, інформує Львівський портал.

На останньому засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради погодили будівництво крематорію на території Голосківського цвинтаря. В ході обговорення цього питання львівський мер Андрій Садовий оголосив про потребу відкриття поминальних осередків при міських кладовищах. 

Поштовхом до цього стало тривале перевантаження поминальної каплички на вулиці Пекарській. Щоб львів’яни змогли попрощатися зі своїми рідними, місто хоче розширити сітку поминальних центрів. 

«Ми піднімали питання поминальних приміщень в районі Личаківського кладовища, на вулиці Шімзерів є наші площі. Там можна зробити прекрасний поминальний центр, бо капличка медуніверситету перевантажена, вона не встигає працювати», – зазначив Садовий. 

Відтак осередки прощання з померлими можуть з’явитися на Личаківському та Янівському кладовищах. Також є потреба поминального приміщення в мікрорайоні Сихів, але поки з локацією там не визначилися.

Зрештою у майбутньому крематорії також мають облаштувати зал для прощання. 

Нагадаємо, що останніми роками у Львові гостро постала проблема із похованнями. Із 12 наявних цвинтарів зараз ховають людей тільки на Голосківському кладовищі. Сихівський та Янівський цвинтар беруть на поховання тільки тих, для кого раніше родичі вже зарезервували місце. У мерії кажуть, що цих місць вистачить максимум на 2 роки. 

Щоб якось покращити ситуацію, міські депутати прийняли рішення про розширення території Голосківського та Сихівського цвинтарів на 26 гектарів. Завершити цю процедуру планують весною наступного року. 

Раніше повідомлялося про результати архітектурного конкурсу на будівництво крематорію у Львові. Кращим став проєкт маріупольських архітекторів, який інтерпретує останній шлях людини та змушує задуматися над сенсом життя. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.