Субота, 20 Квітня, 2024

В Полтві прорвало магістральний водопровід

7 листопада в мережі Інтернет, здавалось би, з’явилася пересічна новина – прорвало магістральний водопровід у Полтві. Та багато експертів стверджують, що ця аварія, якщо її не ліквідувати, може мати відчутні наслідки для Львова. Далі на lviv-future.

“Львівський Стікс”

Львів побудований на притоці Західного Бугу – Полтві. Ріка протікала через центр Львова, а у XIX ст. її “заточили” у підземелля і річка стала частиною каналізаційної системи міста. В районі м.Буськ Полтва впадає у Західний Буг. Довжина каналізації постійно збільшується – якщо у 1870 р. вона становила понад 15 км, то у 1939 р. – вже понад 170 км. Багато експертів наголошую на тому, що хімічний аналіз води з р.Полтва показує, що водна артерія знаходиться у м’яко кажучи поганому стані, адже до річки потрапляють каналізаційні води, відходи, бруд та інші речовини. Екологи б’ють на сполох, що Полтва перебуває у кризовому становищі.

Локальна катастрофа

Львівські дигери виклали в соцмережі фото, на яких видно, що тони чистої води течуть у каналізацію – у каналізаційному колекторі величезна пробоїна у стелі. Дигери стверджують, що у випадку тимчасового припинення подачі води міщанам, уся інфекція з каналізації може потрапити до водопроводу та поширитись на усе місто. 

Так виглядає прорив у колекторі

Прорив знаходиться між вулицями І.Франка та Ш.Руставелі. Неподалік знаходиться вхід до каналізації. Однак він заварений металевим листом, оскільки “Львівводоканал” таким чином, намагався боротись з дигерами та іншими допитливими громадянами, які прагнули спуститись до каналізації. Взагалі “Львіводоканал” закрив понад 90% усіх спусків до Полтви. А на пр. Шевченка, у Стрийському парку ці входи не лише заварили, а й зверху заклали бруківкою. Львівські дігери звертались до керівництва “Львівводоканалу” аби компанія надала їм доступ до підземелля, у відповідь на що дігери обіцяли надати матеріали фото-та відеозйомок, однак у компанії рішуче відмовились від такої “співпраці”. Більш того, “Львівводоканал” перекрив вхід у підземелля, що знаходився біля торгового центру “Форум”. Львівські дигери намагаються “відкрити” Полтву для львів’ян та туристів, по можливості організувати такі собі екскурсійні тури львівськими підземеллями. Саме завдяки львівським дигерам громадськість та світова спільнота дізнались про те, як у каналізації в роки Другої світової війни переховувались львівські євреї. 11 осіб змогли вижити у цьому справжньому пеклі. У свою чергу можна зрозуміти й “Львівводоканал”, адже львівське підземелля – це не прогулянка по парку, а зона ризику. Через відкриті лази до нього можуть потрапити усі охочі, включаючи й неповнолітніх осіб.

Так чи інакше, проблему слід вирішувати, прорив слід ліквідувати. Львів швидко розбудовується, на багатьох вулицях міняють каналізаційні колектори. Однак вже не для кого не новина, що під час потужних літніх злив Центр міста та іннші вулиці буквально перетворюються на Венецію.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.