Субота, 18 Травня, 2024

Нові правила: на літак чи потяг без Covid-сертифіката не пустять

З 21-го жовтня пасажирські перевезення міжобласного значення будуть здійснюватися за новими правилами. Відтак квитка на автобус, літак чи поїзд буде замало для здійснення поїздки. Доведеться показати Covid-сертифікат чи ПЛР-тест, пише lviv-future.com.ua.

Для кого нововведення?

Ці правила стосуються як регулярних, так і не регулярних пасажирських перевозок міжобласного значення, пише Tvoemisto.tv. Мова йде про автобусні, залізничні та авіасполучення. Для міських маршрутів та перевезень в межах Львівської області нововведення не будуть застосовуватися. 

Згідно з постановою Кабінету міністрів України №1236, громадяни, за виключенням неповнолітніх (до 18-ти років), які планують поїздки між областями зобов’язані мати при собі один з таких документів:

  • міжнародний чи внутрішній Covid-сертифікат, оформлений через портал «Дія» чи мобільний додаток «Дія», що засвідчить повну чи неповну вакцинацію особи;
  • закордонний Covid-сертифікат про щеплення вакцинами,  дозволеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
  • міжнародне свідоцтво про курс вакцинації. Видається сімейним лікарем або лікарем, який проводив вакцинацію. Дійсне 1 рік від дати щеплення; 
  • форма 063-О, яка свідчить про одержання однієї дози вакцини. Взяти таку довідку можна у лікаря, який робив вакцинацію; 
  • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на коронавірус, який дійсний 72 години від моменту здачі аналізу. 

Перевізник несе відповідальність за дотриманням нових правил. Відповідними документами мають бути забезпечені всі водії, екіпаж літака й пасажири усіх видів транспорту, яку підпадають під дію постанови.

До слова, у Міністерстві охорони здоров’я зізналися, що зараз тестують Covid-сертифікати, які базуватимуться на підставі одужання особи. Такий документ можна буде отримати після того, як людина перехворіла на коронавірус, а факт її хвороби засвідчив позитивний ПЛР-тест. Сертифікат видаватиметься після 14-го дня  від постановки діагнозу і діятиме півроку – 180 днів. Як зі звичайними «жовтими» та «зеленими» сертифікатами, його можливо буде оформити через мобільний додаток «Дія».  

Червона зона вплинула не тільки на транспорт 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\Karantun.jpg

Нагадаємо, сьогодні, 18-го жовтня, у Львові вступили в дію нові карантинні обмеження. Зокрема, усі школярі пішли на дострокові 2-х тижневі канікули. Те саме стосується позашкільних гуртків, секцій та дозвілля. Натомість садочки продовжили свою роботу. 

Відвідування театрів, кіно, галерей, музеїв, спортзалів можливе із сертифікатом вакцинації або негативним ПЛР-тест. Сфера торгівлі та громадського харчування може продовжувати роботу, якщо всі працівники закладу або вакциновані, або мають негативний тест. При цьому торговельні площі або ресторани/кафе/паби можуть бути заповненими лиш наполовину. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.