П’ятниця, 24 Травня, 2024

“Буде менше хворих – не буде дистанційки”: львівська педагогиня про COVID-19, вимушені канікули та дистанційне навчання

У львівських школах розпочалися вимушені канікули, через що чимало батьків та вчителів масово поширюють в соціальних мережах дописи про те, що виступають проти дистанційного навчання. Більшість батьків школярів були просто не готові до канікул, які зазвичай припадають на кінець жовтня. Однак через ситуацію з COVID-19 і нові антирекорди за кількістю хворих на канікули діти пішли швидше, пише lviv-future.

Журналісти сайту lviv-future вирішили поцікавитися у самих педагогів, як вони ставляться до дистанційного навчання та до вимушених канікул.

“Репостять, бо треба бути проти”

І справді – сьогодні мережа просто “кишить” гнівними дописами про недоцільність та неефективність навчання в онлайн-режимі. Як зауважила вчителька початкових класів однієї з львівських шкіл, часто таке поширюють люди, які не мають жодного стосунку до цього, однак роблять так, бо “треба бути проти”.

“Ті, хто виступає проти, – що особисто ви робите для того, щоб стримати передачу інфекції? (ред.)”, – запитує педагогиня.

Львів’янка розповіла про те, що кожного дня спостерігає доволі сумну картину. По дорозі на роботу зустрічає чимало людей (як в громадському транспорті, так і на вулиці чи в закладах), які відверто нехтують елементарними правилами поведінки під час пандемії:

“Їжджу щодня до Львова електричкою. У вагоні, повному людей, якихось чоловік двадцять у масках, з них половина одягла їх правильно!.. Весілля, забави, масові заходи… Але лозунг один: “Ми проти дистанційного” (ред.)”, – зауважила педагогиня.

І така ситуація, фактично, довкола – транспорт переповнений, а люди поводяться так безпечно, неначе COVID-19 – то казочка з інших міст, країн, з-за океану, яка нас не торкнеться. А поки антистатистика щоденно набирає обертів, батьки (і не тільки) продовжують обурюватися в соцмережах через вимушене дистанційне навчання.

“Я також не в захваті від дистанційки”, – запевнила педагогиня

Вчителька зауважила, що й сама не в захваті від дистанційного навчання. Журналісти поцікавилися у педагогині, чому для самих вчителів такий формат навчання є незручним, адже, здавалося, все з дистанційним навчанням набагато простіше – навіть не треба виходити з дому, щоб контролювати школярів, давати їм завдання та перевіряти їх, адже сучасні освітні платформи дають стільки можливостей! Лише бери і навчай та навчайся сам. На це педагогиня відповіла:

“Я не в захваті, бо це додаткове навантаження на всіх учасників освітнього процесу, а особливо – на тих вчителів, які не обмежуються навчанням у viber, а самовіддано працюють, освоюючи сучасні освітні платформи, а також на батьків, які готові разом зі своїми школярами опановувати сучасні технології”, – розповіла педагогиня.

Цими словами львівська вчителька хоче донести до кожного, що відповідальність має бути взаємною. А перед тим, як виступати категорично проти дистанційного навчання, слід спершу самому задуматися: а що я роблю для того, щоб захворюваність була меншою?..

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.