П’ятниця, 24 Травня, 2024

Підгорецький замок на Львівщині потрапив до британського каталогу занедбаних архітектурних пам’яток

Чимало архітектурних пам’яток по всьому світу через людську недбалість та байдужість почали занепадати, розповідає сайт lviv-future. Потрапили до переліку таких занедбаних архітектурних історичних споруд і будівлі на Львівщині, зокрема, відомий Підгорецький замок.

Нещодавно у Великій Британії вийшла друком книга “Покинуті палаци”, в якій зібрано інформацію про історичні архітектурні здобутки нашої планети, які почали занепадати через людську байдужість та неуважність влади до культурного надбання своєї країни. Серед таких “покинутих палаців” світу опинився і Підгорецький замок, розташований в Бродівському районі Львівської області.

Чому Підгорецький замок занепав?

У фотоальбомі британця, який зібрав інформацію про архітектурні покинуті пам’ятки, також є короткі довідки про те, чому саме так трапилося і чому історичні споруди почали занепадати. Пише автор і про Підгорецький замок, розповідаючи, що замок було пограбовано та пошкоджено в ході Першої світової війни. Щоправда, війна не зруйнувала замок, а знищила його пожежа, яка сталася в 50-х роках минулого століття.

Вже після здобуття незалежності Україною замок потрапив під покровительство Національного художнього музею, однак ця структура не знайшла належних ресурсів для того, щоб подбати про відновлення замку.

Зауважимо, що Підгорецький замок вже не вперше став об’єктом зацікавлення істориків зарубіжжя – так, наприклад, в 2008 році ця архітектурна споруда потрапила до переліку World Monuments Watch як одна з сотень архітектурних пам’яток світу, яка має виняткову цінність та перебуває зараз під загрозою руйнування.

Підгорецький замок на Львівщині: історичні факти про споруду

Підгорецький замок на Львівщині вважається пам’яткою архітектури пізнього Ренесансу та бароко, розташований в селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Його було збудовано в середині сімнадцятого століття за вказівкою відомої історичної постаті – Станіслава Конєцпольського.

Зараз, в наші дні, Підгорецький замок називають одним з найкращих в Європі зразків поєднання ренесансної епохи з бастіонними укріпленнями. Побудований в стилі “італійського парку”, він вважається одним з найгарніших таких архітектурних споруд в Україні і одним з небагатьох замків такого типу, які представлені в нашій країні.

Замок неодноразово підлягав руйнуванню. Ще в сімнадцятому столітті його руйнували тричі за сорок років існування, що спричинило остаточне зникнення барокового парку в двадцятому столітті.

Нещодавно Підгорецький замок потрапив на баланс Міністерства культури України, а до цього пам’ятки архітектури були під патронатом Львівської обласної державної адміністрації. Це означає, що пам’ятку візьмуть під контроль та таки приведуть до порядку, зберігши історичне надбання рідного краю. А за словами міністра культури Олександра Ткаченка, вже в 2021 році Підгорецький замок планують відреставрувати.

Головне фото – Збруч

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.