Понеділок, 27 Травня, 2024

Ще один: біля львівського парку “Знесіння” хочуть облаштувати апарт-готель

Невдовзі у Львові може з’явитися черговий апарт-готель разом зі спортивно-оздоровчим комплексом. Цього разу його планують звести поблизу місцевого парку “Знесіння”, пише сайт lviv-future

Дещо про майбутній апарт-готель на вулиці Мучній

Візуалізація проєкту

Майбутній проєкт апарт-готелю, що невдовзі хочуть облаштувати на вулиці Мучній, вже отримав необхідні містобудівні умови та обмеження на спорудження в цю суботу, 28 серпня. В ході засідання міський голова Андрій Садовий запропонував ініціаторам ідеї провести архітектурний конкурс.

Яким буде черговий апарт-готель у Львові? В міській раді розповіли, що тут зведуть великий підземний паркінг на 82 автомобілі, зведуть дахову котельню та облаштують басейн на першому поверсі. Крім того, планується облаштування масажних кабінетів, закладів харчування (їдальні для спортсменів), конференц-зали тощо.

Мер Садовий також пропонує забудовникам звернути увагу на те, що тут поблизу знаходиться кераміко-скульптурна фабрика, а відтак хоче, аби в майбутньому готелі було виокремлено локації для експозиції мистецьких творів. Крім того, мер просить облаштувати в комплексі місця для митців – майстерні та виставкові площі. 

Зводити новий архітектурний об’єкт біля парку “Знесіння” пропонує ТОВ “Західенергомонтаж”. Компанія існує понад двадцять років у Львові і займається будівництвом. Кінцевими бенефіціарними власниками компанії є Олександр Орлов та Оксана Мельник.

Поки що на вулиці Мучній, 32, стоять занедбані будівлі підприємства. Понад 60% будівель будуть апартаментами, а понад 30% хочуть віддати під спортивний комплекс. 

Зазначимо, що будівлі матимуть 3-5 поверхи, а сама територія належить до історичного ареалу міста, що створює обмеження – максимальну забудову до п’ятнадцяти метрів. 

У пошуках порятунку для Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики

Поки забудовник зводить амбітні плани на будівництво апарт-готелю та спортивного комплексу, дехто у Львові не жарт стривожений і шукає порятунку для Львівської експериментальної кераміко-скульптурної фабрики. 

Допис із закликом зберегти фабрику від руйнування та перетворення в апарт-готель з’явився цими днями на сторінці начальниці управління охорони історичного середовища Львівської міської ради Лілії Онищенко. Чиновниця ще до ухвалення містобудівних умов та обмежень написала про те, що історична спадщина перебуває у приватних руках і скоро може бути перетворена в нові забудови, однак зазначила, що цього можна уникнути, якщо викупити фабрику та створити тут потужний мистецький центр з діючими майстернями кераміки, скла та скульптури. 

Сама фабрика вже неодноразово і до цього ставала об’єктом для суперечок львів’ян – є розслідування в ЗМІ стосовно того, кому належить фабрика, численні обговорення в групах стосовно майбутнього фабрики. Та розмови про те, чи варто віддавати підприємство в руки громади і створювати тут мистецький центр, схоже, завершилися нічим і невдовзі чергову історичну спадщину перетворять в сучасний комерційний заклад. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.