Середа, 24 Квітня, 2024

Скандальну кам’яницю на площі Ринок дозволили розбудувати

Історія зі скандальною кам’яницею на площі Ринок продовжується – днями стало відомо про те, що львівська мерія дала дозвіл на реставрацію будівлі та частини приміщень приватному підприємству “Сайпрус Девелопмент”, розповідає сайт lviv-future.

Так, вищезгадане підприємство отримало містобудівні умови та обмеження на реставрацію приміщень та горища кам’яниці, яка розташувалася на вулиці Шевській, 1. Мова йде про кам’яницю із п’яти поверхів, де розмістився театр пива “Правда” львівського холдингу !Fest.

Що буде з кам’яницею на Шевській?

Повідомляється, що на будівлю чекає реконструкція горища. На даху кам’яниці планують облаштувати тераси, хочуть відновити фасад кам’яниці, а із внутрішнього боку фасаду мають облаштувати скляні тераси-балкони.

Земельну ділянку підприємство рухати не буде – таку заборону наклав виконавчий комітет міської ради в п’ятницю, 11 грудня. Також незмінною залишиться висота кам’яниці на Шевській – це 29,76 метра. Однак при цьому в техніко-економічних характеристиках об’єкту зазначено, що висота будівлі до реставрації складає 23,7 метра, після реконструкції має зрости до 26,7 метра. Фактично, з п’яти поверхів, які зараз має кам’яниця на Шевській, має стати сім поверхів.

Чому кам’яницю на Шевській називають скандальною?

Скандал довкола кам’яниці на вулиці Шевській, 1, відбувся в 2013 році. Тоді будинок віддали під викуп за заниженою ціною. За деякий час з’явилася інформація про те, що оцінку нерухомості здійснював родич міського голови Андрія Садового. Другу частину старого універмагу продали за 63 мільйони гривень три роки тому, в 2017.

Тоді, під час викупу приміщення за скандально низькою ціною, було відкрите кримінальне провадження стосовно приватного оцінювача, який значно знизив вартість комунального приміщення, зловживаючи власними повноваженнями. Тоді вартість комунального приміщення оцінили в розмірі лише 7,8 мільйона гривень. Внаслідок цього місцевий бюджет нашого міста недоотримав майже 2 мільйони гривень.

В червні 2017 року було закрито кримінальну справу у зв’язку з відмовою прокурора від підтримання державного обвинувачення.

Кам’яниця на Шевській: історична довідка

Кам’яниця на вулиці Шевській, 1, – це пам’ятка архітектури місцевого значення у Львові, розташована в охоронній зоні ЮНЕСКО, де є обмеження на будівельні роботи. Зведено її було в 1911-1912 роках на місці старої кам’яниці, яку датують ще початком вісімнадцятого століття.

Якщо звернутися до історії кам’яниці, то вона більш відома для львів’ян як “Торговий дім Ціпперів”. Багато років кам’яниця перебувала у власності ювеліра та годинникаря Ціппера. В різні роки на цьому місці діяла ювелірна майстерня, згодом був універмаг.

З 2012 року кам’яниця стала власністю міста Лева, ще через два роки будівлю почав орендувати львівський холдинг емоцій, який влаштував тут театр пива та значно перебудував будівлю, змінивши інтер’єр приміщень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.