Понеділок, 29 Квітня, 2024

Де взяти криптовалюту в борг: існуючі способи та їх особливості

Завдяки блокчейн-технології криптозайм суттєво спростився. Цифрові валюти стають дедалі більш затребуваним інструментом використання як застави, що пов’язані з їх ліквідністю. Багато криптотрейдерів розглядають криптокредити як актуальне та обґрунтоване рішення. До того ж, це ефективний інструмент для побудови заробітку.

Кількість кредиторів та позичальників постійно зростає, оскільки доступ до позикових коштів можливий без формальностей, що доповнюється гнучкою процентною системою. Але завжди варто пам’ятати, що подібний спосіб отримання грошей має низку характерних ризиків. Потрібно брати їх до уваги, коли ви розглядаєте собі криптокредити.

Просто про головне

Під криптокредитуванням мають на увазі двосторонній процес, при якому можна як позичати крипту, так і позичати її за комісію або відсотки. Якщо ви вибрали собі подібний інструмент для отримання грошей, то вам знадобиться надати заставу через криптобіржу або спеціалізований сервіс. Враховуйте, що якщо вартість застави падає нижче за зазначену позначку, то її потрібно поповнити, щоб виключити можливу ліквідацію. Як тільки ви погасите кредитну суму разом із комісією, вам повернеться заставний капітал.

Існує також варіант, як зробити криптовалюту із кредиту беззаставним способом. Для цього реалізовано флеш-кредити, погашати які потрібно в тій самій транзакції. У разі неможливості зробити подібну дію, кредитна транзакція скасовується до її подальшого підтвердження. Завдяки криптовалютному кредитуванню весь процес стає простішим та автоматизованим. Його можна розглядати як рішення для заробітку APY на цифрових монетах, що утримуються, або варіант вигідних кредитів.

Але ця послуга, як і будь-який криптопроект, смарт-контракт чи вкладення в блокчейн, має певні фінансові ризики. Наприклад, якщо заставними виступили волатильні криптоактиви, що спровокувало ліквідацію. При цьому смарт-контракти завжди пов’язані з можливими зломами і кібератаками, через що можуть бути викрадені засоби.

Що б ви не обрали для себе – позику чи позичення – все це позбавляє вас контролю над капіталом та знижує вашу ліквідність. Перед початком співробітництва детально вивчайте умови, щоб розуміти, коли можна повернути свої заощадження та які комісії належить сплатити. Якщо ви хочете почати заробляти вже сьогодні, можна ознайомитися з умовами криптобіржі WhiteBIT в розділі криптозаймів.

Принцип роботи платформ з криптокредитів

Якщо ви хочете зайняти Біткоїни, Ефіріум або іншу крипту, то як заставу належить надати інші криптовалюти. Але є й майданчики, де заставна сума не потрібна. Користувач погоджується на зобов’язання щодо повернення кредитних коштів та оплати нарахованих відсотків до закінчення строку угоди. Інакше клієнту не повернуть заставу. Оскільки крипторинку характерна висока волатильність, сума позики фіксується у фіатному еквіваленті. Якщо протягом усього часу кредитування вартість криптомонет збільшиться, то ви заробите при поверненні забезпечення.

Якщо ви вибрали регульовані платформи, перед тим як купити криптовалюту на біржі для застави, варто вивчити відсотки, розмір заставної суми, терміни погашення та інші вимоги. Альтернативне рішення – використовувати P2P-сайти, де кредитори та позичальники самостійно домовляються про всі умови. Особливість CeFi-проектів у тому, що є необхідність проходження верифікації. Децентралізовані послуги примітні тим, що ідентифікувати особистість не потрібно.

У яких випадках потрібний криптозайм?

Аудиторія спеціалізованих ресурсів із криптовалютного кредитування постійно зростає і складається з тих, хто заробляє та витрачає гроші у цифровій валюті. Найчастіше подібна послуга приваблює трейдерів та майнерів. Для чого можна використовувати кредитування у крипті:

  • Капіталообіг.

Криптотрейдер потребує великого обігу коштів. Адже саме від цього показника залежить, скільки він заробить. Гравець крипторинка може інвестувати свої криптоактиви у розширення інвестиційного портфеля, додаючи до нього нові криптовалюти. До того ж, це чудова можливість для вкладень у цікаві ICO-проекти чи майнінг.

  • Арбітраж чи субкредитування.

Якщо ви зайняли фіат, крипту, їх можна далі використовувати для того, щоб позичати іншим користувачам на більш вигідних умовах у порівнянні з тими, на яких ви самі кредитуєтеся. Отримати значний дохід можна лише в тому випадку, якщо торгові боти закрили багато угод і при цьому є хороші обсяги позик, що видаються. Цей підхід має ризики, оскільки об’єкт субкредитування може повернути заставні гроші, залишивши вас ні з чим. Проте цим способом активно користуються на практиці.

  • Нема альтернатив від банків.

У більшості випадків відсоткова ставка з криптокредитування знаходиться в діапазоні 20-25% річних. Це вказує на те, що найкраще використовувати такий інструмент лише на короткий термін. Незважаючи на такі відсотки, для багатьох це єдиний варіант, оскільки банки відмовляють у кредитах. За допомогою криптозайма можна здійснювати покупки, розвивати бізнес і застосовувати його в інших цілях.

Переваги та недоліки криптокредитів

Один із головних плюсів полягає в тому, що ніхто не дивиться на ваш кредитний рейтинг, що так важливо у сфері традиційних банків. Позичити Біткоїн зможуть люди, які не можуть похвалитися фінансовою історією, а також ті, у кого немає банківського рахунку. Це вихід і для самозайнятих працівників, які в банках стикаються з проблемою, що вони не мають постійних доходів. Крім того, виплати за криптовалютною позикою можуть передбачати більш гнучку систему.

Отримати Біткоїн-кредит можна майже миттєво, чого не скажеш про класичний фінансовий світ, оскільки на розгляд заявки може піти кілька днів. Це спосіб зробити свої активи ліквідними, не провокуючи оподатковувану операцію, або скоригувати кредит відповідно до своїх потреб. Залежно від майданчика можна в межах однієї платформи перемикатися між криптовалютами. Наприклад, ви вносите ETH, а отримуєте Tether.

Варто згадати деякі недоліки. Однак їх у рази менше, ніж у традиційних банківських позик. Ключові мінуси, про які потрібно знати: надлишкові заставні вимоги, слабке страхування, відсутність доступу до активів. До цього додаються технологічні та ризики кібератак.

Кредитування крипти на централізованих біржах

Відмінна риса централізованих екосистем полягає в тому, що вони повинні дотримуватися ряду правил і процедур комплаєнсу. Якщо ви вже знаєте, що таке Біткоїн і як його отримати, то наступні кроки – створення облікового запису та проходження верифікації. Це потрібно для того, щоб унеможливити шахрайську діяльність та відмивання грошей через криптобіржі. Подібні сервіси, як правило, мають протоколи, які гарантують безпеку вашого заставного капіталу. Для цього може бути задіяне страхування або зберігання більшого обсягу крипти на холодних гаманцях.

Централізовані ресурси здійснюють реєстрацію всіх депозитів та знять у відкритий блокчейн. До того ж вони надають можливості для заробітку відсотків на Біткоїнах поряд з іншими криптовалютами та стейблкоїнами. Наприклад, можна вказати на банківські ставки за ощадними рахунками в USD, які у найкращих представників рідко складають більше 1% річних. Але більшість майданчиків пропонують до 8% річних у крипті. Вивчіть усі пропозиції на крипторинці, щоб знайти найоптимальніше і не платити дуже високих комісійних зборів.

Криптокредит через платформи CeFi пов’язаний із витратною за часом паперовою роботою. Але плюсом є наявність регульованого середовища та техпідтримки, яка доступна по одному кліку або телефонному дзвінку. Це робить такі послуги кращими для традиційних інвесторів.

Умови для кредиту без застави

У цьому випадку йдеться про децентралізовані платформи, які всім відомі як DeFi. Незабезпечені криптозайми є новим видом послуг, які характеризуються короткостроковою ліквідністю та можливістю виплат у фіаті чи криптоактивах. Задум такий, що запозичення грошей відбувається безпосередньо у кредиторів. При цьому заставними інструментами виступають криптовалюти, а не традиційні активи на кшталт нерухомості або золота.

Сьогодні є чимало платформ, які готові запропонувати криптовалютні позики без застави. Як приклад виступають флеш-кредити, але для них вам потрібно достатньо знань та досвіду у криптосфері. Перед тим як скористатися подібними послугами, рекомендується дізнатися якнайбільше про сам майданчик. Перевірте на 100%, що перед вами сервіс, який працює згідно із законодавством.

Які види відсотків бувають?

Позичуючи гроші у банку чи іншій фінансовій установі, передбачається, що клієнт заплатить за це певний відсоток. Якщо ви хочете взяти Біткоїн у кредит, то тут також передбачено плату за користування монетою. Процентна ставка в основному розраховується, виходячи з умов позики, суми та самої платформи. Наперед дізнайтеся, яку суму доведеться заплатити за ваш криптокредит. Ви можете зіткнутися з фіксованими та плаваючими відсотковими ставками.

Фіксовані умови означають, що у сумі кредиту нараховуватимуться однакові відсотки. Тобто протягом усього часу кредитування ви виплачуватимете фіксовану суму. Подібна ставка може бути застосована як до всього терміну кредиту, так і окремої його частини. А ось на плаваючу відсоткову ставку впливають коливання на крипторинці. При такому варіанті відсоток змінюється без попередніх попереджень.

Користувачі зазначають, що фіксована ставка може трохи перевищувати плаваючу. Але це не повинно вас зупиняти, якщо ви вже визначилися з умовами. Навіть якщо плаваюча ставка нижче за фіксовану, то ви не зможете заздалегідь розрахувати, наскільки вона може підвищитися або знизитися з часом.

Чи варто брати криптокредит?

Якщо ви тільки починаєте свій шлях у криптотрейдингу і ще не маєте капіталу цифрових активах, то криптозайм якраз те, навіщо потрібен Bitcoin. У такий спосіб ви отримаєте монету без необхідності її придбання. Відправлення та отримання грошей за допомогою криптовалют – більш простий та дешевий метод порівняно з банками та іншими фінансовими установами.

Криптокредитування – це також рішення для всіх, хто не має банківського рахунку. При такому варіанті вам не потрібно надавати особисту інформацію, банківську або кредитну історію. Це все спрощує доступ до позик такого формату та фінансових послуг на кшталт оплати рахунків, покупок, переказів та ін.

Це також цікава пропозиція і для криптоінвесторів, які хочуть збільшити свій прибуток, не продаючи при цьому свою крипту. Ви можете просто видавати свої активи в борг. У такий спосіб досягається додатковий прибуток без будь-яких дій з вашого боку.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.