Понеділок, 27 Травня, 2024

Вулиця Вітовського у Львові: як може змінитися після реконструкції

Вулиця Вітовського у Галицькому районі Львова простягається від площі Франка до перехрестя Сахарова – Героїв Майдану – Коперника – Нечуя-Левицького. Торік розробили ескізний проєкт реконструкції цієї вулиці.

Взимку минулого року виконавчий комітет ЛМР відправив ескіз на доопрацювання, а навесні таки його погодив. Вже мали готувати проєктно-кошторисну документацію, а ремонт планували розпочати цього року, однак через війну реалізацію проєкту відклали. Більше на lviv-future.com.ua.

То коли відбудеться реконструкція?

Після 24 лютого цього року діє обмеження на фінансування капітальних видатків, як-от реконструкції вулиць, адже це не нагальна потреба.

Як розповів під час стріму Tvoemisto.tv начальник відділу розвитку вуличної інфраструктури департаменту міської мобільності ЛМР Павло Сирватка, найімовірніше, реконструкція почнеться у 2023 році, бо ще немає фінального рішення щодо фінансування.

Вартість реконструкції поки що також невідома, адже не готова проєктно-кошторисна документація.

Що саме зроблять?

Роботи почнуть від перехрестя вулиці Сахарова з вулиці Богуна. Там передбачена можливість заїзду автобусів на трамвайну колію для того, щоби була спільна автобусно-трамвайна зупинка в напрямку до центру. Зупинки, зроблені нарівні з першою сходинкою трамвая чи автобуса, стануть доступними для маломобільних груп.

Також планують облаштувати заїзд на територію майбутнього креативного простору Lem Station.

Щодо перехрестя Сахарова – Героїв Майдану – Коперника – Нечуя-Левицького, то воно залишиться регульованим, однак дещо зміниться. Зокрема, як пояснив Павло Сирватка, кільця як такого тут не буде:

«Якщо ми хочемо, щоби трамваї рухалися по колу і повертали чи то на вулицю Сахарова, чи до центру, то вся площа буде в коліях. Збудувати кільце і використовувати його стане складно. Водночас воно буде регульованим, як і зараз, проте відновиться заїзд із вокзалу в бік вулиці Княгині Ольги».

Планують прокласти колію від вулиці Княгині Ольги до вокзалу і від Княгині Ольги через вулицю Коперника до центру.

Велосипедний рух буде з вулиці Сахарова на вулицю Вітовського, а ще з центру на вулицю Сахарова та в інших напрямках. Уздовж будівлі Управління СБУ у Львівській області в проєкті передбачена велоінфраструктура. Водночас ялинки вздовж цієї будівлі збережуть.

«Біля Управління СБУ на вулиці Вітовського нині є чотири смуги для руху транспорту, однак чотири автобуси водночас тут не проїдуть. Тому, в межах проєкту пропонують від перехрестя з вулиці Сахарова об’єднати рух транспорту в одну смугу», – додає Павло Сирватка.

Решта ділянки на перехресті Сахарова – Вітовського дуже не зміниться. У той же час від будівлі Управління СБУ до площі Івана Франка планують зробити дві повноцінні смуги: одну – для громадського транспорту, другу – для приватного.

На ділянках, де є рух трамваїв, буде покладена бруківка, а на смугах, де вони їдуть окремо –  асфальт. І на тротуарах, і на велодоріжках, і на смугах руху передбачене рівне сучасне покриття.

У бік площі Франка планують зробити дві смуги, одна з яких лише трамвайна, а у зворотному напрямку буде одна смуга руху. Завдяки цьому трамваї їхатимуть швидше.

Загалом, ескізний проєкт передбачає облаштування стандартних смуг руху, бо зараз на різних ділянках їхня ширина різна. Через це часто стаються ДТП: водії думають, що зможуть вміститися поміж трамваїв. Коли ж смуги руху впорядкують, то з’явиться можливість де-не-де облаштувати паркомісця та зробити додаткове озеленення.

Щодо Пелчинського ставу, який хотіли відновити, то це окремий проєкт. Реконструкцію реалізовуватимуть без нього.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.