Четвер, 12 Вересня, 2024

Топ-5 парків та скверів у Львові

Парки та сквери – чудове місце для відпочинку з друзями та всією сім’єю. Адже дозвілля на свіжому повітрі покращує самопочуття та додає позитивних емоцій. Детальніше на lviv-future.

Львів – це місто, де є багато озеленених куточків. Деякі парки мають довгу історію, інші – створенні нещодавно за новими стилями.

Отож, пропонуємо перелік парків та скверів у місті Лева, де можна гарно провести вихідні на свіжому повітрі та гармонії з природою.

Парк імені Івана Франка

Парк імені Івана Франка є одним з найстаріших парків України. Його створення датується близько ХVI століттям. Тоді поміщик Ян Вольц-Вольфович посадив чималий сад. 

Фото: UA-travel.info. Парк імені Івана Франка

Пізніше сад перейшов у власність його зятя. Саме він перепланував ділянку на справжній міський парк. Згодом озеленене місце стало власністю монахів, котрі володіли ним сто шістдесят років. У цей період він мав назву – «Єзуїтський парк».

Потім парк став власністю місцевої влади. Його розширили: посадили квіти, нові дерева та побудували альтанку-ротонду, що знаходиться там і досі.

Був час, коли територія парку була трохи в занедбаному стані. Тому її продали багатому поміщику Івану Гехте, котрий побудував тут ресторан та впорядкував під місце для відпочинку.

Довгий час парк мав назву імені Тадеуша Костюшка. Однак у п’ятдесятих роках ХХ століття парк офіційно перейменували на честь Івана Франка. А через чотирнадцять років біля входу в парк поставили статую Великого Каменяра.

Альтанка ротонда

На території парку імені Івана Франка розміщена ошатна альтанка-ротонда, будинок садівника, будівля союзу охорони природи України та дитячий ігровий майданчик. У парку часто проводять різноманітні фестивалі, ярмарки та концерти. Зокрема: «Фестиваль культур», «Zaxidfest», «Італійське весілля», «Місто професій» та багато інших.

Парк Івана Франка розташований на вулиці Соломії Крушельницької, 11 біля головного корпусу Львівського університету.

Стрийський парк

Стрийський парк – це один з найбільших парків у Львові, який збудували в ХІХ столітті. Над проєктом парку працював Арнольд Кароль Рьорінг, відомий тоді як інспектор міських плантацій.

Стрийський парк

Ділянку, де розташований парк, подарував Львову польський король Казимир ще в ХIV столітті. Тоді місце було не облаштоване, заросле деревами та кущами. Однак у 1879 році розпочали перші кроки в будівництві парку, що мав стати окрасою Львова.

У 90 роках ХІХ століття на території Стрийського парку проводили Крайові виставки. Для цього спорудили спеціальні павільйони. Сьогодні залишилися вціліли лише декілька таких павільйонів зі сотні збудованих. Крім цього, в парку організовували інші події, такі як виставка «Східні Торги».

Парк розділений на три частині: нижня ділянка, лісопаркова зона та верхня тераса (де переважно організовували вистави). Тут налічують понад двісті видів рослин. Крім того, на озеро в центрі парку прилітають лебеді та інші птахи.

Особливо гарно прогулятися Стрийським парком наприкінці весни–на початку літа, коли тут розквітають екзотичні квітки магнолії та тюльпанове дерево. А в березні більшу частину землі вкриває фіолетовий покрив цвіту крокусів.

Загалом Стрийський парк займає більше як п’ятдесят гектарів площі та розташований на однойменні вулиці.

Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького

Парк культури та відпочинку є одним з найбільших місць ландшафтної архітектури періоду сталінізму у Львові. Парк є відомий розважальними атракціонами, що розміщені на території. А особливо – так званим «Чортовим колесом» – найвищим атракціоном, на вершині якого відкривається панорама на все місто.

Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького

Парк культури та відпочинку розпочали будувати в 1951 році. Тоді виникла ідея створити парк, де б могли проводити своє дозвілля жителі Львова. Парк побудували на місці занедбаного сміттєзвалища, куди скидали відходи місцеві жителі.

Парк має центральну алею, яка простягається на вісімсот метрів вздовж території. Від неї розгалужуються інші пішохідні доріжки. Загалом він простягається на двадцять шість гектарів території.

При центральному вході до парку міститься колонада корінфського ордену, що спроєктував львівський архітектор Генріх Львович Швецький-Вінецький. Тут розміщений також фонтан «Кульбаби». Цікаво, що в епоху радянської влади фонтан слугував системою охолодження для спеціального обладнання КДБ, що було розміщене неподалік, у будівлі регіонального управління.

У минулому столітті визначною будівлею Парку культури та відпочинку був кінотеатр «Дружба». Туди приходили містяни задля перегляду радянських фільмів. Кінотеатр вміщував більше як п’ятисот осіб. Будівля збереглася там, але вона в занедбаному стані.

Трохи вище від кінотеатру була розташоване приміщення Зеленого театру. Тут розмістили велику сцену, де відбулося безліч концертів. Будівля була знесена та не відновлена у вісімдесятих роках ХІХ століття. 

Також на парковій території розміщений стадіон «Юність», де відбувалися змагання з футболу. Крім того, в парку була спеціальна будівля для зібрання вечорів для молоді під назвою «Романтік». 

Парк культури та відпочинку імені Богдана Хмельницького знаходиться на межі вулиць Героїв Майдану Стрийської, Зарицьких та Вітовського.

Сквер Гідності

Сквер Гідності – затишно облаштована площа на проспекті Червоної Калини. Простір відкрили в 2015 році. Тоді ж місце отримало назву «Сквер гідності».

Сквер Гідності

Сквер займає невелику площу навпроти школи. Тут ростуть сакури, клени, сливи та липи. Навколо дерев розміщені круглі лавки.

Сквер гідності став чудовим місцем для прогулянок та відпочинку на природі для жителів сихівського району.

Сквер імені Івана Павла ІІ

Ще один сквер розміщений на Сихівському районі Львова неподалік від церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Сквер імені Івана Павла ІІ збудували в 2007 році. 

Раніше на цій площі встановили пам’ятник Папі Римському, а пізніше вирішили спроектувати місце, де б могли прогулюватися та відпочивати люди.

Цікаво, що спочатку сквер хотіли назвати в честь події Помаранчевої революції, однак саме коли закінчили облаштовувати площу, помер Понтифік. Відтак, сквер отримав назву імені Івана Павла ІІ.

Особливо сквер відомий серед відвідувачів навесні. Адже на території ростуть близько ста двадцяти сакур, які розквітають в травні. В цей час сквер стає відомою локацією як серед туристів, так охочих зробити чудові фото на фоні екзотичних японських вишень.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.