Четвер, 25 Квітня, 2024

Замки Львівщини, які вже можна відвідати

Попри війну, у травні деякі замки Львівщини відкрили двері для відвідувачів, аби місцеві мешканці та ті, хто приїжджає в область, тікаючи від війни, змогли відволіктись від негативних подій, культурно провести час та, врешті-решт, ознайомитись із нашою історією, пише lviv-future.com.ua.

Олеський замок

Цей замок – один із найдавніших в Україні. Розташований на плато пагорба у смт. Олесько, що в Золочівському районі.

Збудував замок, найімовірніше, один із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича. Коли саме – невідомо, однак перша історична згадка датується 1327 роком.

За володіння замком постійно велися битви: він розташований на межі Волині та Галичини, що робило його стратегічно важливим об’єктом. У різні часи замок належав Польщі, Литві та Угорщині.

У другій половині ХV століття перестав бути оборонною спорудою та перетворився в резиденцію магнатів – Даниловичів, а потім Собеських та Жевуських. До слова, тут народилися польські королі Ян ІІІ Собеський і Міхал Корибут Вишневецький.

Сьогодні Олеський замок славиться своїми виставками. У музеї замку є величезна колекція дерев’яних скульптур XIV – XIX століть, серед яких роботи Пінзеля та його учнів. Тут можна побачити українські ікони, мармуровий бюст королеви Барбари Радзивілл, унікальні картини та оригінальні меблі минулих століть. В експозиційному залі є кілька прекрасних ювелірних виробів, видуті скляні твори мистецтва та декоративні виливки.

У травні Олеський замок працюватиме для відвідувачів з 10:00 по 17:00 7-9 числа (субота – понеділок), 14-15 (субота – неділя), 20-22 (п’ятниця – неділя) та 27-29 (п’ятниця – неділя).

Вартість квитка – 90 грн, для дітей та пенсіонерів – 20 грн, для студентів – 60 грн. Також можна придбати сімейні квитки: дорослий + 1 або 2 дитини – 100 грн, двоє дорослих + 1 або 2 дитини – 180 грн.

Підгорецький замок

Цей замок – пам’ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу та бароко. Розташований у селі Підгірці, що також у Золочівському районі.

Будували його впродовж 1635-1640 років під керівництвом архітекторів Андре дель Акви і Гійома Левассера де Боплана за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конецпольського – одного з найбільших магнатів Речі Посполитої.

У XVII-XVIII століттях замок зазнавав руйнувань та реконструкцій, кілька разів змінював власників. Один із них – Вацлав Жевуський – зібрав у замку велику колекцію цінних картин, книг, зброї, меблів.

Колись у палаці відбувалися гучні забави, що тривали тижнями і на які з’їжджалася місцева шляхта. Забави супроводжувалися феєрверками, військовими парадами та гарматними залпами. В радянські часи замок активно використовували як декорація, коли потрібно було показати Європу.

До замкового комплексу належать костел св. Йосифа, заїжджий двір із сонячним годинником і замковий парк зі спорудами.

У травні музей-заповідник можна відвідати з 10:00 по 17:00 6-9 числа (п’ятниця – понеділок), 14-15 (субота – неділя), 20-22 (п’ятниця – субота) та 27-29 (п’ятниця – субота).

Вартість квитка – 90 грн, для дітей та пенсіонерів – 20 грн, для студентів – 60 грн. Також можна придбати сімейні квитки: дорослий +1 чи 2 дитини – 100 грн, двоє дорослих + 1 чи 2 дитини – 180 грн.

Свірзький замок

Цей замок – фортифікаційна споруда XV-XVII століть, що розташована в селі Свірж Перемишлянського району.

Точна дата заснування замку невідома. Більшість істориків сходяться на думці, що його звели у XV столітті. Первинно замок був суто оборонною мурованою спорудою, квадратною в плані. Замок височіє на високому пагорбі під назвою Белз, що посилювало його обороноздатність. Крім того, доступ до замку ускладнювався завдяки озерам, болотам, глибокому рову та підйомному мосту.

Пізніше він став виконувати функцію житлової резиденції. Першими власниками Свіржа (тоді він мав статус міста) та самого замку вважають Романовських. У середині XV століття місто Свірж перейшло у власність до польського роду Свірзьких. Саме Свірзькі і звели основну частину замкових будівель.

У середині XVII століття Свірзький замок і місто викупив граф Олександр Цетнер. У роки національно-визвольної війни замок захопили козаки. У 1648 році його зруйнували та спалили татари. Граф Цетнер відновив та зміцнив замок.

Останній власник Свіржа з ​​роду Цетнерів ботанік Ігнацій продав родовий замок. Після цього фортеця переходить із рук у руки.

Цікаво, що в цьому, а також Підгорецькому й Олеському замках знімали фільм «Д’Артаньян і три мушкетери».

Сьогодні ця фортифікаційна споруда перебуває в користуванні Національної спілки архітекторів України. До слова, тридцять років будівля була зачиненою. І лише торік її відкрили для відвідувачів. Цьогоріч туристичний сезон заплановано на 15 травня, однак вже зараз у тестовому режимі проводять групові екскурсії щовихідних з 10:00 до 17:00 за попередньою реєстрацією. Номер телефону, за яким треба реєструватись, можна знайти тут.

Вартість квитка – 100 грн, для студентів і пенсіонерів – 50 грн, для дітей до 12 років в супроводі батьків вхід вільний. Також безплатний вхід для захисників України, членів спілки архітекторів, осіб з інвалідністю за наявності посвідчення та мешканців села Свірж.

Жовківський замок

Цей замок – пам’ятка архітектури епохи ренесансу, що розташована в місті Жовква Львівського району.

Побудували його на замовлення Станіслава Жолкевського в 1594-1606 роках як оборонну споруду. Замок витримував облоги, хоча кілька разів його захоплювали козаки.

У 1610 році замок був заселений. Спершу тут мешкала родина гетьмана Богдана Хмельницького, а в другій половині XVII століття він став резиденцією короля Яна III Собеського. Сюди приїжджали посли та короновані особи з усієї Європи.

Музей-заповідник складається з чотирьох веж та з’єднаних між собою бойових галерей. Всередині замку є велике внутрішнє подвір’я, а в торцях корпусів біля наріжних веж – малі дворики.

У травні музей-заповідник можна відвідати з 10:00 до 17:00 6-9 числа (п’ятниця – понеділок), 14-15 (субота – неділя), 20-22 (п’ятниця – неділя) та 27-29 (п’ятниця – неділя).

Вартість квитка – 90 грн, для дітей та пенсіонерів – 20 грн, для студентів – 60 грн. Сімейний квиток для дорослого + 1 або 2 дитини – 100 грн, двох дорослих + 1 чи 2 дитини – 180 грн.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.