П’ятниця, 24 Травня, 2024

Голосківське кладовище у Львові збільшиться на понад 30 гектарів

Найбільше кладовище у Львові, де дозволено проводити поховання, планують збільшити на понад тридцять гектарів, розповідає сайт lviv-future. Таке рішення було ухвалено на сесії Львівської міської ради від 25 лютого.

Збільшити Голосківське кладовище планують збільшити за рахунок двох земельних ділянок площею в два та тридцять гектарів. За рахунок першої ділянки планують не просто збільшити територію цвинтаря, а й хочуть на цій ділянці звести в майбутньому крематорій, розмови про який точаться у Львові вже не перший рік. За словами в.о. директора департаменту містобудування, двохгектарна ділянка якраз технічно відповідає під облаштування там крематорію. Однак поки не буде остаточне рішення, про крематорій на цій ділянці говорити не будуть.

Зауважимо, що в останні роки у Львові досить гостро стоїть питання з кладовищами. Справа в тому, що зараз у Львові дозволено офіційно здійснювати поховання лише на трьох кладовищах (всього в нашому місті – дванадцять кладовищ), серед яких найбільшим є саме Голосківське кладовище. Та хоч кладовище і вважається найбільшим в місті, однак місце закінчується вже і на ньому – так, депутати ще кілька років тому підняли тему про те, що місця тут має хватити лише на найближчі декілька років. Тому стояло питання або розширення ділянки кладовища, або ж старт будівництва крематорію у Львові.

На інших двох львівських кладовищах, де поки що офіційно дозволені поховання (йдеться про Сихівське та цвинтар в Рясному), місця вже також обмаль, тому не виключено, що скоро й там не буде де здійснювати поховань.

Самі ж львів’яни ще неоднозначно ставляться до крематорію. Більше половини виступає за будівництво, значна частина вагається. Церква ж висловила підтримку майбутньому крематорію у Львові.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.