П’ятниця, 24 Травня, 2024

Львів’яни скаржаться на руйнування декоративної історичної ліпнини на одній з міських вілл

Історію потрібно пам’ятати і плекати її, а не руйнувати. Нещодавно мешканець Львова повідомив про те, що вілла на вулиці Залізняка, 8, постраждала від рук ремонтників, повідомляє сайт lviv-future. За словами львів’янина, на будівлі було поштукатурено фасад.

В результаті ремонтних робіт було зруйновано автентичну ліпнину на віллі зі “сонячними” флюгерами, яка була родзинкою цього району міста. “Сонячними”, бо на даху будівлі можна було побачити флюгер-сонце з хмаринкою, який розташувався на самому вершечку даху.

Львів’янин оприлюднив інформацію про руйнування ліпнини допис у соціальній мережі Facebook, де знайшов як слова підтримки від містян, так і засудження своїх слів.

“Людина, яка купує житло старої епохи, повинна дбати про збереження вигляду”, – реагує однодумець.

Так, будівлю й справді привели до порядку, адже вілла була до того в доволі занедбаному стані. Місцевим чиновникам не було діла до будівлі, тому власники дому хоча б якось подбали про стан вілли, не зберігши, на жаль, історичної ліпнини.

“Якщо будемо продовжувати й далі в тому ж дусі, то дуже скоро втратимо наш Львів”.

Деякі ж мешканці міста не вважають, що будівля має якесь значення і цінність, тому переконані в тому, що відремонтували фасад “правильно”.

“Людина за свої кошти привела будівлю до порядку, а цей будинок навряд входить до архітектурної спадщини Львова… Завжди знайдеться хоча б одна незадоволена людина (ред.)”.

За проханням львів’янина, який зауважив руйнацію автентичної ліпнини на фасаді будівлі на вулиці Залізняка, 8, було скеровано звернення до районної адміністрації. Там пообіцяли, що із залученням працівників Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради здійснять огляд вілли. Також тут зауважили, що будинок не належить до пам’яток архітектури, однак знаходиться в зоні історичного ареалу.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.