Субота, 18 Травня, 2024

Чому доцільним є збільшення тарифів на проїзд у маршрутках до 14 грн? Пояснили в АТП-1

З початком 2021-го року львівські перевізники почали піднімати питання стосовно збільшення вартості проїзду в громадському транспорті, розповідає сайт lviv-future. Найбільше розмов точиться довкола встановлення тарифу розміром в 14 гривень за одну поїздку, і хоч в міській раді досі говорили, що збільшувати тарифи не планують, та перевізники наполягають, що саме такий тариф станом на сьогодні є економічно обґрунтованим та доцільним.

Не буде ремонту та належного випуску транспорту на маршрути

Днями ситуацію з підняттям тарифу в два рази пояснили в ЛКП АТП-1 – підприємстві, яке обслуговує більше десятка львівських маршрутів. За словами директора підприємства, воно потерпає сьогодні від значних збитків, і якщо влада не сприяє росту тарифів на перевезення, то підприємство не зможе вчасно ремонтувати, обслуговувати транспортні засоби, а також випускати належну кількість автобусів на міські маршрути.

Як зросли ціни і як це має вплинути на збільшення тарифу?

В ЛПК-1 розповіли про те, що на збільшення тарифу на перевезення впливають наступні чинники:

  • Вартість матеріалів (зросла на 20%);
  • Вартість обслуговування транспортних засобів (зросла на 26%);
  • Фонд оплати праці (ріст на понад 30%).

Саме в таких обсягах зросли витрати підприємства з моменту, коли востаннє було відкориговано тарифи на проїзд в міських автобусах. Зараз у підприємстві бідкаються – мовляв, бракує коштів на ремонт та забезпечення якісного перевезення пасажирів.

Чи варто сподіватися львів’янам на компроміс?

Водночас, у підприємстві не відкидають і можливості пошуку компромісу – кажуть, що добре розуміють найважливіший чинник – економічну спроможність львів’ян. Тому скерували звернення до місцевої влади і сподіваються, що вдасться знайти збалансоване рішення між пропозиціями приватних перевізників та думками громадськості.

Так чи інакше, однак збільшення тарифів на проїзд у Львові – неминуче відбудеться. Відкритим лише залишається питання, коли і наскільки.

Разом з тим, в АТП-1 нагадують про те, що продовжують безкоштовно перевозити пенсіонерів, людей з інвалідністю, учасників АТО, учнів та інших представників пільгових категорій населення.

Нагадуємо, що АТП-1 обслуговує 29 львівських маршрутів, а за день перевозить понад 130 тисяч пасажирів. З кожним роком автобусний парк підприємства зростає і в планах підприємства в найближчий час закупити близько сотні великих нових автобусів для перевезень пасажирів. Зауважимо, що за минулі роки автобусний парк підприємства збільшився орієнтовно на 150 нових транспортних засобів.

Нагадаємо також, що днями стало відомо і про ймовірне збільшення тарифів на проїзд у львівському електричному транспорті. Так, ЛКП “Львівелектротранс” пропонує збільшити вартість проїзду до 12 гривень. Тут також вважають чинний тариф розміром в 6 гривень/поїздка недоцільним і збитковим на сьогодні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.