Понеділок, 20 Травня, 2024

Львів: як працюватиме громадський транспорт у «червоній зоні»

Завтра, 30-го жовтня, Львів офіційно переходить у «червону зону» епідемічної небезпеки. Відповідне рішення прийняла міська комісія ТЕБ і НС. Які зміни вносять нові карантинні обмеження у роботу громадського транспорту Львова та області, читайте у матеріалі на lviv-future.com.ua.

Львів транспортний: як їздитимуть маршрутки?

Під час вчорашнього брифінгу мер Львова Андрій Садовий розповів про роботу громадського транспорту в місті, інформує Львівська міськрада. За його словами, в час перебування міста у «червоній зоні» карантину автобуси, трамваї, тролейбуси та маршрутки курсуватимуть у звичному режимі. 

«Громадський транспорт буде працювати. Нам важливо забезпечити доїзд людей на роботу», – зазначив міський голова.

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\32.jpg

Проте заповненість транспортних засобів не має перевищувати 50% згідно з реєстраційними документами одиниці транспорту. Також є обмеження для пільгових категорій. Пільговики, за виключенням учасників бойових дій, можуть безкоштовно користуватися громадським транспортом в певні години – з 11-ої по 16-у.  

Дотримання попередніх карантинних обмежень теж ніхто не відміняв. Масковий режим обов’язковий для всіх – пасажирів та водіїв. 

Обов’язкова вакцинація поки стосується тільки водіїв транспортних засобів, у пасажирів не перевірятимуть Covid-сертифікати. Але додаткове обмеження для пасажирів в частині наявності Covid-документів може бути введене у львівському транспорті в перспективі. Додамо, що в Києві уже прийняли таке рішення. З 1-го листопада в київському громадському транспорті проїзд можливий лише з Covid-сертифікатом або ПЛР-тестом.

Яка ситуація з міжобласними маршрутами?

Нагадаємо, що з 21-го жовтня в дію вступили нові правила пасажирських перевезень міжобласного значення. Відтоді, щоб виїхати за межі області автобусом, потягом чи полетіти літаком потрібен Covid-сертифікат, негативний результат ПЛР-тесту чи довідка від лікаря про одержання однієї дози вакцини. Вслід за постановою КМУ у Львові почалися перевірки дотримання карантинних обмежень водіями та пасажирами міжрегіональних маршрутів. 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\34.jpg

Нові правила щодо міжобласних перевезень негативно вплинули на наповненість автобусних маршрутів. Як пише ZAXID.NET, деякі перевізники взагалі скасували декілька міжобласних маршрутів. Зокрема, після посилення карантинних обмежень у Львові відмінили частину рейсів в Івано-Франківську та Закарпатську область. За словами голови Асоціації перевізників Львівщини Івана Велійки, перевізники змушені були скасувати маршрути через зменшення попиту. 

До прикладу ТзОВ «Львівське АТП 14631», яке обслуговує міжрегіональні маршрути, скасувало 7 рейсів на Закарпаття та в Івано-Франківську область. Як зазначила заступниця директора транспортної компанії Оксана Осєчко, наразі актуальні лише 2 міжобласні рейси: Львів – Луцьк та Львів – Кам’янець-Подільський.

«Ми не зупиняли перевезення з 21 жовтня і продовжували виїжджати на лінії з АТП. Однак були такі випадки, що не було продано на рейси жодного квитка. І враховуючи протяжність рейсів – а це близько 300 км – не було змісту автобусу їхати. Тому ми приймали рішення про повернення автобуса у парк», – пояснила Осєчко.

В АТП пообіцяли, що з 29-го жовтня відновлять 2 рейси в Закарпатську область. Проте якщо через вихідні на них не буде пасажирів, то їх знову доведеться скасувати. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.