П’ятниця, 26 Квітня, 2024

У Львові перевіряють пасажирів на міжобласних маршрутах

З 21-го жовтня розпочалися перевірки міжрегіональних маршрутів, які проходять через Львів. Так 200 пасажирів отримали адміністративні протоколи за нехтування масковим режимом. А 9 обласних перевізників – за порушення карантинних обмежень. Більше на сайті lviv-future.com.ua.

Про це повідомив старший інспектор з особливих доручень відділу безпеки дорожнього руху управління патрульної поліції Львівщини Роман Марич, пише Львівський портал

Мобільні групи перевіряють дотримання протиепідемічних заходів

У вересні поточного року міська комісія ТЕБ і НС прийняла рішення про створення мобільних груп, які мають стежити за дотриманням карантину у громадському транспорті Львівської області. Наслідком цього рішення стало створення близько 60 універсальних мобільних груп, які можуть здійснювати перевірку громадських місць, торгових точок і транспорту. Групи складаються із представників поліції та Держпродспоживслужби. 

Також є три мобільні групи, які ведуть роз’яснювальну роботу щодо нових вимог перевезення пасажирів у транспорті міжобласних маршрутів. За словами начальника управління транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації Степана Рудницького, ці групи останні три дні працюють у Львові, щодня  перевіряючи до півсотні транспортних одиниць. Стабільно виявляють 1-2 випадки порушень карантинних норм. Насамперед перевіряють носіння масок та наявність Covid-сертифікатів чи негативних ПЛР-тестів.  

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\ц3.jpg

До слова, відповідальність за наявність документу про щеплення або негативного ПЛР-тесту під час міжрегіональних поїздок автомобільним транспортом (не стосується легкових авто) несуть пасажири. 

Які порушення фіксують? 

Перевірки громадського транспорту на території Львівської області стартували 21-го жовтня. За цих кілька днів 200 пасажирів отримали штрафи (170 гривень) за недотримання маскового режиму. Ще на 9 обласних перевізників патрульні склали адміністративні протоколи. Для них штрафні санкції – до 17 тисяч гривень. Проте кінцеве рішення прийматиме суд. 

Львівська патрульна поліція працює у посиленому режимі. Поліцейські перебувають на кінцевих зупинках маршрутів та в місцях масового скупчення громадян. Як зазначив Роман Марич, патрульні проводять профілактичні розмови із водіями автобусів щодо дотримання вимог карантину. Також перевіряють технічний стан транспорту, відповідність санітарним нормам.

«Я б хотів наголосити на тому, що патрульна поліція не карає. Ми у більшості випадків спрямовані на профілактику. Тобто на  недопущення розповсюдження «ковідної» ситуації як у Львові, так і в області», – додав старший інспектор.

Чи вакциновані водії маршруток на Львівщині?  

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\ц2.jpg

Водночас у ході перевірок стало відомо, що менше третини (30-32%) керманичів громадського транспорту Львівщини щеплені від Covid-19. Ця цифра невисока і може у майбутньому створити проблеми мобільності населення. У випадку, якщо у Міністерстві охорони здоров’я розширять список категорій, які підлягають обов’язковій вакцинації, левова частка транспорту Львівської області просто не виїде на маршрут. 

«В області є близько 50 фірм, які здійснюють перевезення. Якщо брати усіх працівників – це близько 3 000 людей, то з них 30% – вакциновані. Але ця цифра є недостатньою. Якщо вийде нормативний документ, що допускатимуться до роботи лише вакциновані водії, то лише третина працівників зможе працювати. Інші змушені будуть у якнайшвидші темпи проводити вакцинацію», – роз’яснив Степан Рудницький. 

Нагадаємо, з 21-го жовтня вступили в дію нові правила пасажирських перевезень міжобласного значення. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.