Вівторок, 16 Липня, 2024

Львівський музей “Дім Франка” отримав престижну міжнародну нагороду

Будинок-музей, де мешкав український геній Іван Франко, здобув перший раз міжнародну відзнаку. Про це повідомили у прес-центрі ЛОДА. Далі на lviv-future

Як зазначається, «Дім Франка» став єдиним музеєм в Україні, який увійшов до списку переможців премії «Жива». Така премія вручалася з нагоди форуму слов’янських культур та спільно з Європейською музейною академією. Нагородження переможців відбулося 12 січня у місті Белграді, що у Сербії.

C:\Users\smail\Desktop\271727027_1303717996811785_2791651141812275564_n.jpg

Що передбачає вручення нагороди премії «Živa Award»

Премія «Жива» вручає особливі нагороди сучасним музеям, які спрямовані на розвиток культурної спадщини своєї каїни. Зокрема, премію отримують експериментальні проєкти, які модернізують музеї та роблять їх цікавішими для відвідувачів.

Також важливим аспектом у врученні нагороди є наголос на слов’янській культурній спадщині як важливої частини європейської культури. Тому премія «Жива» насамперед прагне актуалізувати роботу музеїв, заохотити їх до осучаснення свого простору та збереження власної унікальності.

Відтак, «Дім Франка» отримав нагороду «За лідерство» за формування чіткої мети – зберегти спадщину Івана Франка як одного з найкращих слов’янських митців слова. Крім того, премія неабияк відзначила віддане своїй справі керівництво музею, яке сприяє успішному розвитку музейного менеджменту.

Тут важливе місце посідає саме директор «Дому Франка» Богдан Тихолоз, котрий прагне розвинути музей та «оживити» особистість Великого Каменяра для сучасного світу. Богдан Тихолоз є співавтором низки проєктів від «Дому Франка» та веде активну наукову діяльність. Зокрема, він також викладає у ЛНУ імені Івана Франка та є автором більше 100 монографій та методичних посібників.

Минулого року дружина Богдана Тихолоза – Наталія Тихолоз видала книгу «Петро Франко: Формула долі». У цій монографії розповідається про сина Каменяра та про усю сім’ю Франка. Авторка використала інформацію із різних документів та джерел, які раніше були засекреченими.

Крім того, цієї осені за підтримки Українського культурного фонду від «Дому Франка» вийшов цикл відео «Навіщо поет?». У цих відео відомі львівські інтелектуали розповідають про важливість поезії, особистості Івана Франка та української літератури для сьогодення. 

C:\Users\smail\Desktop\271755353_1303717876811797_2270658967928604343_n.jpg
Фото: «Дім Франка»

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.