У Турці, що на Львівщині, відкрили краєзнавчий музей давньої бойківської культури з трьома тематичними кімнатами й 600 експонатами, передає видання “Бойківщина“.
Як інформує “lviv-future“, у музеї зібрано багато експонатів давньої бойківської культури. Старовинний бойківський одяг, бойківську вишивку, макети церков Бойківщини, побутові речі, знаряддя праці етнічних бойків – усе це приносили з усіх-усюд люди. У музеї виставлено 600 експонатів.
Тут є три тематичні кімнати: одна – інтер’єр бойківської хати, в якій розміщено старовинну бойківську піч, дві колиски – з Кривки і Верхнього Висоцького (одна – підвісна), бамбетель, креденс з посудом, лавки, ткацький верстат, інший сільськогосподарський реманент та речі побуту бойків, а ще дуже багато вишивок та рушників.
Друга кімната має приваблювати відвідувачів оригінальною виставкою великодніх писанок та стендами з фотографіями, які розповідають про минуле й сьогодення Турки, зокрема, й про те, як зароджувався рід Комарницьких.
Третя кімната – духовна, або кімната сакрального мистецтва, де експонується 14 макетів дерев’яних церков Бойківщини, які виготовив відомий в Україні майстер зі Львова Михайло Яцкович. Крім того, тут є дуже старовинні ікони, вишивки, знімки храмів району, Різдвяна шопка.
Містечко Турка вважається неофіційною столицею бойків – етнічної групи українців, що зберегли свою культуру, мову, історію та проводять тут бойківські фестивалі.
Бойківщина – історико-етнографічний регіон на північних і південних схилах Карпат, що простягається від річок Лімниця і Тересва на сході до річок Ужі Сян на заході, охоплює гірські райони Львівської Івано-Франківської та Закарпатської областей, охоплює близько 8 тисяч км².
Додамо, щоБойківщина – історико-етнографічний регіон на північних і південних схилах Карпат, що простягається від річок Лімниця і Тересва на сході до річок Ужі Сян на заході, охоплює гірські райони Львівської Івано-Франківської та Закарпатської областей, охоплює близько 8 тисяч км².
Найбільші міські поселення — Турка, Сколе, Бориня, Воловець, Міжгір’я, Старий Самбір, Борислав, Долина, Калуш й інші.