П’ятниця, 24 Травня, 2024

Палац Фредрів-Шептицьких на Львівщині відреставрують

На Львівщині планують відреставрувати знакову архітектурну пам’ятку – палац Фредрів-Шептицьких, розповідає сайт lviv-future. В останні роки історична споруда перебуває у досить занедбаному стані і потребує реставраційних робіт, за що планує взятися Український католицький університет. 

УКУ візьме в оренду приміщення палацу і візьметься за його відновлення та розбудову

Як розповіли у пресслужбі Львівської обласної державної адміністрації, УКУ планується взятися за відновлення маєтку та розбудову території довкола споруди. Для цього університет візьме приміщення в оренду. Окрім цього, УКУ хоче також побудувати неподалік від палацу готель, конференц-зал та ресторан.

Зазначимо, що зараз палац Фредрів-Шептицьких перебуває на балансі Вишнянського коледжу Львівського національного аграрного університету. В керівництві вишу кажуть, що задумалися над такою ідеєю ще навесні, і звернули увагу не тільки на сам палац, а й на прилеглі до нього господарські будівлі, які перебувають в настільки занедбаному стані, що вже не підлягають реставрації. Новостворені тут будівлі планують використовувати не лише з туристичними цілями, а й для освітніх потреб.

Університету вже практично вдалося втілити задум в реальність – виш вже виготовив необхідні технічні паспорти та провів роботу з Міністерством освіти і науки України, де отримали дозвіл на передачу будівлі в оренду. Тобіж, документи вже готові, однак, згідно з університетським статутом, такі рішення повинен приймати сенат. Саме засідання сенату має відбутися тільки у лютому 2022-го року. 

З історії архітектурної пам’ятки

Історія палацу Фредрів-Шептицьких бере свій початок з 1835-го року – саме тоді споруду звів для себе відомий польський драматург Александер Фредро, що був дідом для Митрополита Андрея Шептицького. Палац розташувався у селі Вишня Самбірського району. Унікальність цієї архітектурної пам’ятки в тому, що це єдиний вцілілий маєток знатної родини Шептицьких (сімейний будинок у селі Прилбичі знищила ще радянська влада). 

Величезний маєток Шептицьких розташувався посеред величного парку, що простягнувся на дванадцять гектарів землі. Сьогодні ця будівля – пам’ятка архітектури місцевого значення. Цінними вважаються і унікальні насадження в парку – наприклад, химерне дерево з листям дуба та граба одночасно, особливе тюльпанове дерево тощо. 

В останні роки палац Фредрів-Шептицьких поступово занепадає – все розпочалося з приходом “совєтів”, які тут розмістили коледж Львівського аграрного університету. Про колишню велич та славетне ім’я колишніх господарів маєтку тут нагадують лише сходи з червоного дерева, залишки ліпнини на фасаді та на стелях приміщення, та старі вхідні двері, які тут не змінювали ще з часів засновника маєтку. 

Сьогодні величний маєток поступово забувається і потребує чималих капіталовкладень. Дати палацу “нове дихання” і планує Український католицький університет.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.