Вівторок, 16 Липня, 2024

Міська рада подасть до суду, щоб заборонити у Львові приміські маршрутки

У Львівській міській раді обурені тим, що транспорт на приміських маршрутах курсує вулицями нашого міста, і планують подати до суду, щоб заборонити цим маршруткам проїзд містом, пише сайт lviv-future. Як заявили в міському транспортному управлінні, ці маршрутки їздять Львовом без дозволів від виконавчих органів міської ради, відтак вони на це не мають жодного права.

Суть проблеми

За словами чиновників управління транспорту, автобуси, що курсують на приміських маршрутах, не мають права їздити містом, – вони можуть лише приїжджати до найближчих в’їздів до міста, заїжджаючи на автостанції. На це у приміських перевізників немає жодного дозволу.

Ще одна проблема, як кажуть чиновники, полягає в тому, що в такому транспорті обмежена кількість місць на проїзд пільгових категорій. У зв’язку з цим люди, що належать до пільгових категорій населення, змушені їздити лише міським громадським транспортом, а це, як зазначають в управлінні транспорту, несе значне навантаження на міських перевізників.

Таких приміських маршруток, що курсують містом, насправді виявилося досить багато. Такими, наприклад, є маршрутки під номерами 111, 138, 184, 180 та інші. Деякі з приміських маршруток курсують до приміського вокзалу, займаючи зупинку біля Привокзального ринку (наприклад, “Львів-Суховоля”, “Львів-Оброшино” тощо).

В Львівській ОДА питання не вирішили, тож справу вирішуватиме суд

Обурені у міській раді Львова також тим, що про цю проблему вже давно поінформована Львівська ОДА, яка ніяк не вирішила це питання. Чиновники кажуть, що з цим вже не раз зверталися до обласної адміністрації, але тут так і не змогли врегулювати переміщення такого транспорту містом. Відтак мерія вирішила поставити крапку в цій історії, вирішуючи питання через суд.

Зазначимо, що міська рада також вже неодноразово пригрожувала обласній адміністрації, що вирішуватиме питання через суд. Така ситуація, наприклад, відбулася два роки тому, у березні 2019-го, коли відповідне доручення дав міський голова юридичному департаменту. Тоді йшлося навіть про підготовку звернення до народних депутатів, щоб це питання вирішувалося через столицю.

Нагадаємо, що ще кілька років тому, у 2016-му, кінцеві зупинки приміських маршрутів було перенесено на околиці міста, на місцеві автостанції. Тоді контроль за дотриманням правил проїзду приміськими маршрутками надали обласній адміністрації.

Зазначимо, що питання курсування громадського транспорту вже не перший раз стає причиною сутичок між міською владою та обласною. Не менш гучним було непорозуміння, коли до складу Львівської ОТГ приєднали ще понад десяток прилеглих сіл, а у міській раді затвердили 9 нових маршрутів для доїзду мешканців цих сіл до Львова. Тоді це питання ще мала погодити обласна адміністрація, в якій натомість відповіли, що не мають таких повноважень. На той час питання організації пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального використання в межах ОТГ не було законодавчо відрегульованим.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.