Середа, 24 Квітня, 2024

В УГКЦ вирішили відновити церкву на Коперніка, 36

Незабаром поблизу музею “Русалка Дністрова” постане культурно-мистецький простір, а в церкві Святого Духа відновлять богослужіння. Далі на lviv-future.

Храм був зруйнований в роки Другої світової війни. В УГКЦ планують здійснити ревіталізацію території, де розташувався музей “Русалка Дністрова” та дзвіниця (вул. Коперніка). На початках функціонувати буде каплиця дзвіниці (дзвіницю реставрували у 2011 р.), але згодом відновлять і зруйнований храм.

Слід відзначити, що адміністратором парафії є Павло Дроздяк (з 29 червня цього року).  Саме він буде займатись відновленням храму. Вибір о. Дроздяка очевидно пов’язаний також із тим, що він є капеланом міською ради. Адміністратор парафії з неприхованим пієтетом прокоментував своє призначення і сам проєкт: 

«Ця місія для мене дуже важлива, адже вона історична. Раніше тут був Храм Святого Духа, але в час війни, у 1939 році, його зруйнували бомбою. Частину творів мистецтва вдалося зберегти і вони зараз знаходяться в Національному музеї. Відновити храм дуже хотів ректор семінарії Святого Духа, а згодом митрополит і кардинал Йосиф Сліпий. Це була його остання мрія. Відомо, що був навіть організований конкурс, створили кілька проєктів, але прихід совєтів, ліквідація церкви, заслання Патріарха перекреслили всі плани. Це лише залишилось у мріях. Він казав: «Великого бажайте», тож зараз маю гарну нагоду відтворити цей простір». 

Першим етапом будуть переговори з сусідніми установами – географічним факультетом ЛНУ, Львівською академією мистецтв і школою. Їх мета – обговорення створення мистецького простору. “Русалка Дністрова”, яка працює поблизу дзвіниці, буде функціонувати й надалі. В коментарях ЗМІ о. Дроздяк наголосив, що місцева парафія на вул. Коперніка, 36 не претендує на те, аби щось у когось відняти. Детальніший план розбудови зазначеного простору оприлюднять уже після переговорів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.