Пристрій під назвою триммер призначений для стрижки трави і покликаний замінити традиційну косу. На відміну від свого ручного аналога, даний інструмент обладнаний бензиновим або електричним мотором, завдяки чому його ККД суттєво збільшується. Також сучасний триммер відрізняється чудовою маневреністю – з його допомогою можна обробляти навіть важкодоступні місця на ділянці. Комфорт роботи забезпечується наявністю штанги, довжина якої відповідає людському росту.
Показники потужності
Різні моделі відрізняються за рівнем потужності. Для стрижки і підрівнювання трави на дачній ділянці буде достатньо потужності до 500 Вт. Більш щільний трав’яний покрив «подужає» триммер з потужносним показником 1500 Вт. Професійні моделі мають в своєму активі до 3500 Вт. Вони відмінно підходять для великих господарств і для косовиці рослинності з товстим стеблом.
Двигун може бути розташований у верхній або нижній частині агрегату. Варіанти з нижнім розташуванням двигуна більш маневрені і зручні у використанні, вони рекомендуються для жінок і дачників пенсійного віку. Але при роботі з такими пристроями необхідно уникати контакту двигуна з вологою.
Триммери, в яких двигун розташований вгорі, характеризуються більшою продуктивністю і тривалим терміном служби. Вони можуть працювати після дощу і на ранковій росі. Утримувати вироби під час роботи допомагають спеціальні ремені і поручні.
Бензиновий або електричний
У продажу представлені агрегати, що функціонують на бензині або електричному струмі. Електричні моделі можуть бути мережевими або акумуляторними. Мережеві тримери обладнані шнуром живлення для підключення до мережі і для роботи з ними потрібна наявність розетки в безпосередній близькості від пристрою. Акумуляторні моделі відрізняються легкою вагою і не залежать від електрики. З їх допомогою зручно косити м’яку, тонку траву, обробляти важкодоступні ділянки, але для видалення трави з товстими стеблами їх потужності буде недостатньо. Також до переваг електричних тримерів слід віднести екологічність.
Апаратам, які працюють на бензині, джерело енергії не потрібно. Ці потужні пристрої здатні виконувати різні види робіт без перегріву, вони впораються навіть з підрізуванням жорсткого чагарнику. Бензиновий бак, як правило, розташовується у верхній частині виробу. Головний недолік бензинових тримерів – це вихлопи згорілого палива, яке постійно викидається в навколишнє середовище.