Субота, 20 Квітня, 2024

Розвиток ІT-сфери у Львові

ІТ-сфера у Львові з кожним роком все більше розвивається. Близько тридцяти тисячі спеціалістів працюють у компаніях, які складають львівський ІТ Кластер. Це, повідомляє сайт lviv-future, створює своєрідний осередок для розвитку сучасних технологій та дає змогу працювати та реалізуватися великій кількості молодих людей.

Як розвивалася ІТ-сфера у Львові

Першу ІТ-компанію у Львові створили студенти університету «Львівська політехніка» під назвою SoftServe у 1993 році. Саме ця компанія розпочала потужний розвиток інновацій у Львові.

Діяльність компанії SoftServe розпочалася з розробки програмного забезпечення для іноземних замовників. Засновники компанії Ігор Мендзибровський та Юрій Василик поступовими кроками йшли до утворення компанії: удосконалювали знання в сфері технологій та програмування, шукали потенційних замовників, аналізували ринок та способи просування власних ідей.

Особливістю Львова як міста для розвитку ІТ-сфери полягала у великій кількості здібної молоді, яка бажає розвинути свій потенціал та працювати з сучасними технологіями. Тому в цей час засновники активно співпрацюють з американським ІТ-ринком, який на той час потребував нових спеціалістів та ідей.

C:\Users\smail\Desktop\47575188_10161252687745038_324393133200637952_n.jpg
Фото: компанія SoftServe

Невипадково після відкриття ІТ-компанії у Львові, у 2000 році з’явиться ще одна філія SoftServe – вже в США. Цікаво, що через три роки розробку львівської компанії презентує сам засновник Майкрософт Білл Гейтс на конференції програмних інновацій, що відбувається кожного року.

Сьогодні компанія SoftServe є однією з найбільших не тільки в Україні, а й – у Європі. Крім того, із розвитком компанії розпочинається створення інших осередків ІТ-сфери. Тоді створюють інші компанії: ELEKS, EPAM, GlobalLogic, Smart Atoms, Intelex, Rebbix тощо.

У 2011 році було створено спеціальне середовище, своєрідну ІТ-спільноту, що складалося з двадцяти п’яти компаній – Львівський ІТ Кластер. Це об’єднало різні структури (компанії, університети, владу) та дало змогу реалізовувати цікаві проєкти.

ІТ-спеціаліст – одна з найбажаніших професій?

Сьогодні у Львові розташовано близько 500 ІТ-компаній. З кожним роком динаміка їх працівників невпинно зростає. Оскільки ІТ-сфера є досить гнучкою до зовнішніх чинників та найменше постраждала від пандемії коронавірусу чи українсько-російської війни. 

Працівники компаній мають змогу працювати з дому за комп’ютером та вже звикли до комунікації онлайн. Адже сучасні технології стали невід’ємною частиною їхнього життя. Тому багато випускників різноманітних спеціальностей обирають саме ІТ-сферу.

C:\Users\smail\Desktop\programist.jpg

Кожного року в львівських університетах випускають понад чотири тисячі ІТ-спеціалістів. Крім того, у місті діють курси, які допоможуть отримати потрібні навички у цій сфері. У 2021 році відкрили спеціальну академію для навчання сучасних технологій – Lviv IT Cluster Academy.

Відтак, за попередні роки бачимо відчутну динаміку зростання працівників. У 2015 році налічували близько 15 тисяч ІТ-спеціалістів, а в 2021 році їхня кількість зросла до більше як 30 тисяч. Найбільша частка працівників мають середню кваліфікацію Middle – 41 %, інші 25 % перебувають на вищому рівні Senior, і 24% – на найвищому Junior.

Часто молодь обирає саме ІТ-сферу через можливості професійного розвитку, зручний графік та високу заробітну плату. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.