Відчувати самотність неприємно. Це відчуття може виникати через різні причини, а мета в результаті одна – відчути себе потрібними. Про способи подолання самотності розповідаємо далі.
Відчуття самотності сигналізує про те, що певні потреби в підтримці, турботі, теплі, затишку, небайдужості залишаються не закритими. Самотність може виникати як при наявності близьких людей поруч, так і при ізоляції себе від спілкування. Також відчуття самотності може виникнути через втрату близької людини або перебування із близькими на відстані, недостатність вільного часу, відсутність хобі.
Під час війни відчуття самотності знайоме багатьом людям, оскільки багато хто був вимушений покинути свої домівки, змінити роботу, навчальний заклад, покинути все знайоме та улюблене. Постійно перебувати у відчутті гнітючої самотності може бути надзвичайно складно, і часто найбільш ефективним засобом боротьби із цим почуттям є виховання в собі здібності самому бути найкращою своєю компанією.
Особливістю людей, які рідко стикаються з самотністю й дискомфортом через відчуття ізоляції, є вміння якісно проводити час наодинці з собою й отримувати задоволення від усамітнення.
Ось декілька способів для зменшення відчуття самотності:
- Вивчайте себе
Інколи відчуття самотності провокується низькою самооцінкою та невпевненістю в собі. У такому випадку уваги від жодної людини не буде достатньо, щоб поліпшити ваше самопочуття й відчути себе наповнено. І ви продовжуватимете ізолювати й знецінювати себе.
Щоб цього уникнути, варто вибудовувати якісні й здорові стосунки із собою. Проводьте час наодинці з собою й вивчайте, які активності вам до душі, які прояви любові до себе наповнюють вас любов’ю й надають значення вашому життю.
- Говоріть про свої почуття з близькими
Часто навіть близькі люди не розуміють, що щось не так, поки ми самі їм про це не скажемо. При цьому достатньо проговорити вголос свою проблему, як майже моментально приходить полегшення.
Кожна людина в різні періоди свого життя відчуває самотність, і щиро про це розповідаючи, говорячи про власні потреби та турботи, ви допоможете й іншим бути більш уважними до себе.
- Спілкуйтеся з новими людьми
З відчуттям самотності легко стикнутися, коли ви ізолюєтеся від зовнішнього світу. Допомогти у такому випадку може проста комунікація з людьми. Спробуйте поговорити про погоду з касиркою, привітатися з сусідами, написати подрузі або другу, з якими давно не спілкувалися.
Соціалізація грає значну роль у відчутті власної повноцінності. При цьому необов’язково активно проявляти себе у присутності інших людей. Ефективним методом боротьби із самотністю може бути й спокійно проведений час в місці, де знаходяться незнайомі вам люди.
Також серед варіантів: відвідати цікавий вам майстер-клас, сходити в кіно або в театр, відвідати художню виставку, відправитися на прогулянку містом, зробити будь-що вам цікаве, що відбуватиметься за межами вашого дому.
- Піклуйтеся про себе
Самотність може відчуватися через посилення емоцій, які виникли внаслідок стресу, втоми, екстремальних подій тощо. Якщо ваше відчуття самотності є результатом емоційної втоми, зробіть для себе щось приємне, гарно відпочиньте. Також можна звернутися за підтримкою до близьких чи друзів.
Фундаментальним проявом турботи про себе є збалансоване харчування, наявність фізичної активності та достатньої кількості сну.
- Спробуйте психотерапію
Зі знаходженням причини відчуття самотності та схильності до ізоляції може допомогти досвідчений практикуючий психотерапевт. Фахівець допоможе краще зрозуміти себе, порадить способи турботи про себе й вислухає усі ваші хвилювання. Нині психотерапія є доступним інструментом турботи про свій психоемоційний стан і може проходити онлайн.
На онлайн-платформі Mentoly є десятки перевірених фахівців. Алгоритм Mentoly порадить психотерапевтів відповідно до вашого запиту. Також платформа пропонує компаніям таку послугу, як корпоративна психотерапія – вона може мати формат тренінгу або лекції для працівників, а також вигляд індивідуальних консультацій з фахівцем. Уся інформація доступна на сайті платформи mentoly.com.ua.