Вівторок, 19 Березня, 2024

Яке місце в помешканні найбільш безпечне та що робити в разі пожежі: розповідають львівські рятувальники

ДСНС у Львівській області пояснила, де найкраще ховатись у помешканні в разі бомбардувань, якщо немає можливості піти в укриття, та що робити під час пожежі внаслідок прямого потрапляння ворожих ракет і снарядів у житловий будинок. Далі на lviv-future.

Правило «двох стін»

Після сигналу «Повітряна тривога» треба відразу йти в укриття. Ігнорувати цей сигнал не можна, адже ніколи невідомо, коли й куди саме влучить ракета чи який населений пункт атакує ворожий літак. Однак запам’ятайте правило «двох стін», що допоможе врятувати життя під час ракетних ударів та бомбардувань, якщо ви через певні об’єктивні та вагомі обставини залишитесь у помешканні.

Це правило означає, що від небезпеки вас мають відділяти щонайменше дві стіни: перша візьме на себе силу вибуху (якщо вибух потужний, то ця стіна зруйнується), а друга врятує від уламків, віконного скла тощо й залишиться цілою. У більшості будинків правило «двох стін» працює в передпокої або ж у коридорі чи тамбурі.

Якщо в будинку чи квартирі немає таких двох стін, то можна власноруч зробити другу барикаду у відповідному місці – між несучими стінами десь усередині будинку чи квартири. Крім того, безпечною в помешканні вважається ванна кімната, але без газового котла!

Автор: bezdomnie.ua 

Водночас усі двері зі склом, які є в оселі, варто зняти з петель та покласти на підлогу в кімнаті, в якій ви не плануєте ховатись під час атаки ворога, а ще треба накрити їх цупкою тканиною чи ковдрою. Всі вікна в будинку щільно закрийте (не лишайте навіть режим провітрювання).

Щодо поверхів, то верхні поверхи в будинку, очевидно, небезпечні під час повітряної атаки. Проте й перший, другий і третій поверхи теж не є надійними, адже легко можуть бути уражені кулями, снарядами та осколками.

Треба згадати й про підвали. Переховуючись у підвалі з одним виходом, є висока ймовірність опинитись під завалами. До того ж у підвалі може розпочатись пожежа чи задимлення, тоді вийти буде неможливо, бо той єдиний вихід, найімовірніше, заваляється. Підвал вважається безпечним хіба тоді, коли має два та більше виходів назовні, які розташовані протилежно один від одного.

Як не опинитись у вогняній пастці?

Унаслідок прямих потраплянь ракет чи снарядів у будинок, він спалахне. У цьому разі алгоритм ваших дій повинен бути таким:

  • негайно повідомте про це за номером 101. Вкажіть місцеперебування будинку, кількість поверхів, місце виникнення пожежі, скільки людей у помешканні, коротко опишіть ситуацію та озвучте своє прізвище;
  • якщо це можливо, то швидко покиньте приміщення і допоможіть евакуюватись іншим. З кімнати вибирайтесь плазом, повністю не встаючи, адже дим підіймається догори, а свіже повітря залишається знизу. Водночас закрийте рот та ніс вологою матерією, щоб не отруїтись продуктами горіння; 
  • локалізуйте пожежу первинними засобами пожежогасіння, якщо такі є в помешканні;
  • допоможіть рятувальникам, повідомте їм, як вони можуть найшвидше дістатись до осередку пожежі, та допоможіть установити техніку на зовнішні джерела водопостачання.

Тепер Львів також не є в безпеці, тож ніколи не варто втрачати пильності. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.