Середа, 24 Квітня, 2024

Проблема гасіння пожеж на верхніх поверхах львівських багатоповерхівок

У Львові сотні висоток, більша частина з яких – п’яти- та дев’ятиповерхівки збудовані у радянський період. Сьогодні у місті зводять й 16-поверхові будівлі. За допомогою висоток архітектори отримують змогу зводити багато квартир з економією площі. Та що робити, якщо на верхніх поверхах багатоквартирних будинків виникне масштабна пожежа? Далі на lviv-future.

Рідко, однак трапляються

У червні 2017 р. світ сколихнула жахлива пожежа у 24-поверховому житловому будинку Лондона, коли споруда перетворилась на справжній смолоскип і забрала життя понад 70 мешканців.

У Львові немає височезних будівель, аналогічних до тих, які можна побачити у Нью-Йорку, Токіо, Шанхаї та інших мегаполісах. Якщо аналізувати місцеві ЗМІ, то можна побачити, що інколи у місті трапляються пожежі на верхніх поверхах будівель і рятувальникам доводиться застосовувати спецтехніку.

У травні 2021 р. у багатоповерхівці на вул. Вітовського (поблизу Мотозаводу) трапилась пожежа на другому поверсі, а дим почав швидко розповсюджуватись верхніми поверхами. Вогнеборцям довелось за допомогою вишки евакуювати понад 100 мешканців

Пожежа в квартирі однієї з багатоповерхівок

У жовтні 2021 р. пожежа трапилась у девятиповерхівці на вул.Пулюя (горіла квартира на четвертому поверсі). Рятувальники знову використовували вишку, аби рятувати людей з верхніх поверхів.

Нарешті 8 червня 2022 р. на вул. Трильовського спалахнула квартира розташована на 7-му поверсі 9-поверхового будинку. Пожежники ліквідували джерело займання, евакуювали 10 осіб. Усі вищенаведені випадки обійшлись, на щастя, без людських жертв. Однак чи готові вогнеборці міста до НП, коли вогонь охопить наприклад верхні поверхи сучасних 16-поверхових споруд?

Спеціальні драбини у місті є!

Ще у далекому 2008 р. у ЗМІ публікували новину про те, що мер міста А.Садовий спільно з рятувальниками оглядали 30-и та 50-метрові автодрабини, які дозволяють досягти верхніх поверхів сучасних висоток. 

В одній із статей “Львівської пошти” за 2017 р. можна знайти коментарі речників управління ДНС у Львівській області, в яких офіцери стверджували, що проблеми з гасінням пожеж у 9-поверхових будинках міста не виникнуть, оскільки є понад 15 30-метрових драбин та одна 51-метрова драбина. Водночас багато багатоповерхових будинків є у райцентрах Львівщини (Новояворівськ, Трускавець, Броди, інші), і тут виникає проблема, оскільки у містечках брак спецтехніки. У світових мегаполісах пожежники мають є авто драбини, які дозволяють працювати на висоті й 90 метрів. 

Звичайно долати пожежі на верхніх поверхах висоток можна й завдяки системи внутрішнього гасіння. У Штатах у хмарочосах через кожні кілька поверхів встановлені гідранти, і таким чином пожежники можуть піднятись на той чи інший поверх і звідти вже тягнути шланг і гасити пожежу. В Україні такої практики немає. По документам в усіх новобудовах повний порядок з системою пожежної безпеки. Однак на практиці, як зазначають експерти не все так гладко – люди роблять ремонти, перепланування, нехтуючи усіма нормами. Значна частина мешканців багатоповерхівок утеплюють свої оселі легкозаймистими матеріалами.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.