Четвер, 25 Квітня, 2024

Вартість житла у новобудовах Львова зростає

Власне житло – заповітна мрія багатьох українців. Сотням тисяч молодих родин доводиться роками орендувати житло, збирати на власну оселю. А зробити це зовсім не просто, адже у містах-мільйониках ціни на нерухомість сильно завищені. Далі на lviv-future.

Від копійок до захмарних висот

Давно минули часи, коли у Львові можна було придбати квартиру в радянських 5-ти чи 9-типоверхівках за смішні 5-8 тис. доларів США. Такі ціни можна було знайти у 1990-ті рр. Хто у ці часи мав кошти, просто накупив квартир та здає житло в оренду до сих пір, маючи стабільний пасивний дохід. Далі ціни на нерухомість почали зростати у напередодні світової економічної кризи 2008 р. ціни у Львові зрівнялись з Парижем. Можна було побачити оголошення з продаж кавалерок (поблизу міського РАГСу, вул І.Франка) за космічні 80-120 тис. доларів. Після економічної кризи ціни на нерухомість просіли. З початком 2010-х рр. у Львові почали масово будувати новобудови. Сьогодні майже не впізнати вул. Шевченка, Стрийську, Винники та інші вулиці міста, оскільки вони щільно забудовані. Новобудови з’являються як гриби після дощу. Звичайно житло на первинному ринку дещо дешевше ніж на вторинному. У новобудовах можна знайти житло економ-класу (смарт-квартири), комфорт класу. Звичайно житло преміум-класу, житло у австрійських та польських будинках дуже дороге.

В Україні функціонує программа доступного житла за кредитами. Згідно програми держава надаватиме родинам кошти на придбання квартир у новобудовах під 7% річних. Хоча, на практиці, більшість банків стверджують, що реальна ставка перевищує 10%. Окрім того, особа, яка бажає скористатись такою програмою повинна внести 10% вартості житла. Вартість оселі, яку планують придбати, не повинна перевищувати 2,5 млн. гривень

Ціни зростають

Експерти ринку нерухомості стверджують, що новобудови зростають у ціні. В середньому, квадратний метр новобудови здорожчав на 600-800 гривень. Якщо у 2020 р. у зв’язку з початком пандемії коронавірусу ціни на новобудови та оренду просіли, то у 2021 р. можна спостерігати зростання цін. Це можна пояснити зростанням цін на енергоносії та будматеріали, великим попитом на житло серед населення. Фахівці стверджують, що найдешевші новобудови можна придбати у Сихівському та Шевченківському районах, у Винниках. Новобудови у Галицькому та Франківському районі найдорожче. 

Будівництво у Винниках

За квадратний метр житла “комфорт-класу” правлять 19500 гривен, а ось преміум-клас – понад 36000 гривен. Аналітики та фахівці ринку нерухомості провели цікаві підрахунки стосовно того, скільки доведеться збирати кошти на власне житло. Щоб придбати однокімнатну квартиру у Львові слід відкласти понад 100 середніх зарплат (13000 гривень). Відкладати доведеться понад 8 років. За цими показниками Львів обігнав навіть столицю України. Найшвидше на житло можна назбирати у Краматорську, де однокімнатна квартира обійдеться у 250 тис. гривень. На таку квартиру доведеться відкладати 1,5 роки.

Однак не слід думати, що європейцям придбати житло значно легше, ніж українцям, незважаючи на те, що тамтешні банки правлять по іпотечним ставкам  1,7-3%.  За підрахунками, проведеними ще у 2019 р., аби назбирати на 1-кімнатну квартиру у Парижі доведеться відкладати 60 років (якщо відкладати 20% зарплати). У Лондоні на 1-кімнатну квартиру доведеться збирати понад 46 років. Аналогічну квартиру у Берліні доведеться очікувати понад 25 років.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.