П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Хлібний магазин – вул. Личаківська 191

Хліб є одним з основних продуктів, які споживає людина. Хліб печуть із пшеничного, житнього, ячмінного, кукурудзяного борошна. У кожного народу світу є свої традиції приготування цієї їжі. Хлібні вироби, за звичай, реалізують у спеціалізованих магазинах чи відділах торгових центрів/супермаркетів. В радянську добу у Львові функціонувала ціла мережа хлібних магазинів. Один з них знаходився поряд з дитячою бібліотекою №9, за адресою – вул. Личаківська 191. Далі на lviv-future.

Черги за свіжим хлібом

Хлібний магазин на вул. Личаківській 191 розпочав функціонувати у 1980-х рр.. Хлібні магазини знаходились також за адресами – вул. Кривчицька Дорога 2А та Личаківська 159.  Хлібний магазин представляв собою одноповерхову будівлю. Аби потрапити всередину магазину, потрібно було пройти через маленький коридор. У самому магазині, як правило, за прилавком працювали дві продавчині. Під вікном знаходився металевий стіл, де покупці могли навести порядок у свої торбинках, перерахувати кошти. Продавці продавали хліб одразу із стелажів. Окрім хліба у магазині продавали також крупи, цукор, печиво, а згодом і торти, які розміщувались у холодильнику з вітриною, газовані напої, цукерки. Хліб у магазин доставляли спеціалізовані фургони (на базі автомобілів ГАЗ). Перон, де вигружали хліб з фургонів знаходився біля службового приміщення, зі сторони вул. Колумба. 

Службовий вхід в магазин (Личаківська 191), 2015 р.

На час обідньої перерви, прийому свіжого хліба або напередодні свят (Великдень, Різдво) до магазина вишиковувались величезні черги. Хліб продавали як цілими буханками так і половинками та навіть четвертинками. Станом на 1997 р. буханка пшеничного хліба коштувала 90 копійок, житнього – 60. у приміщенні магазину можна було частенько зустріти школярів, які розмінювали копійки на паперові гроші. Продавчині не заперечували проти того, або перехожі ховались у магазині під час негоди. Згодом у приміщенні магазину почали продавати газети, поряд запрацювала аптека. Біля магазина знаходилась також автостоянка. При вході до приміщення часто можна було зустріти бабусь, які просили милостиню.  У 2000-х рр.  справа від магазину встановили газетний кіоск, а навпроти запрацював кіоск з продажу сигарет. 

вул. Личаківська 191. 2015 р.

Тривалий час поблизу магазину приватний підприємець продавала овочі та фрукти.

Мінімаркет, піцерія…

Хлібного магазину на Личаківській 191 вже давно немає. На місці хлібного магазину деякий час працював продуктовий магазин “Тобі”, а далі на місці хлібного магазину постала нова “скляна” триповерхова будівля, де розташувався ресторан-піцерія “baker house”, яка працювала з 11:00 до 22:00. 

Приміщення “baker house”, 2020 р.

У квітні 2021 р. стало відомо що ресторан зачинили. На першому поверсі приміщення на даний момент функціонує магазин “Eva”, два верхні поверхи поки пустують. Немає вічних будівель. Хоча ще “живий” кафе-бар Зелен Гай у Личаківському парку. Не став винятком й хлібний магазин. Ось-ось з’явиться багатоповерховий комплекс на вул. Колумба, на місці “Вілли Кароліни”. Не відома й доля продавчинь, які тривалий час працювали у хлібному магазині. 

Головне фото – Службовий вхід в магазин (Личаківська 191), 2015 р.

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.