Субота, 18 Травня, 2024

Е-квиток у смартфоні: у Львові створили мобільний додаток для оплати проїзду у транспорті

У мобільному застосунку «Леокарт» львів’яни зможуть оплатити квиток, вибрати зручний для себе тариф, відслідковувати історію платежів та створювати свої маршрути. Більше на сайті lviv-future.com.ua.

Розрахунок у транспорті стане ще простішим 

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\111.jpg

У Львові представили мобільний додаток, який після впровадження електронного квитка допоможе здійснити оплату за проїзд у міському громадському транспорті, інформує пресслужба Львівської міськради. 

Застосунок має назву «Леокарт». З його допомогою можна обрати потрібний пасажиру квиток – пересадковий, короткостроковий чи довгостроковий, і оплатити його.  

Як повідомив провідний інженер ІТ-супроводу в проєкті «Леокарт» Олександр Гудима, спершу додаток пропонує придбати квиток. Пасажир обирає вид квитка – з пересадкою, на короткий (1,2, 3 чи 7 днів) чи довгий термін (30, 180 чи 365 днів). Окрім того, в застосунку є вкладка «Мої квитки», «Маршрути», де відображається час прибуття транспорту. Також є можливість скласти свій маршрут. 

Наразі мобільний додаток перебуває в тестовому середовищі. Надалі «Леокарт» має пройти ще кілька тестувань для підтвердження безпеки та надійності. Лише тоді продукт потрапить до кінцевого користувача. Ймовірно, це станеться не раніше березня. 

«Проводимо таке тестування, щоб видати в користування максимально надійний продукт. Щоб пасажири чітко знали, що їхні кошти захищені, що «Леокарт» – максимально надійна система», – пояснив керівник ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк. 

Е-квиток у Львові: етапи впровадження

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\222.jpg

Від завтра, 13-го січня, у місті розпочинають запроваджувати автоматизовану систему оплати проїзду у маршрутках, трамваях і тролейбусах. На першому етапі скористатися е-квитком зможуть тільки пільгові категорії населення. Пільговик має валідувати у транспорті персоналізовану картку, що даватиме йому право безкоштовного проїзду. 

Однак одержати «ЛеоКарт» вдалося тільки 10 тисячам львів’ян, хоча заявок на оформлення надійшло в 10 раз більше – понад 100 тисяч. Через це відзавтра пільговики, яким ще не видали «ЛеоКарти», продовжать користуватися міським транспортом за старою схемою. 

Другий етап запровадження безготівкової оплати у транспорті припадає на кінець 1-го кварталу – початок 2-го кварталу. Тоді пасажири зможуть оплатити проїзд, скориставшись мобільним застосунком «Леокарт», банківською карткою, загальною транспортною карткою «ЛеоКарт» або персоналізованою загальною транспортною карткою «ЛеоКарт». 

Загальні транспортні картки можна буде придбати в точках роздрібної торгівлі (в межах львівської МТГ буде близько 400 точок) або в Центрі обслуговування пасажирів. Жодних документів для купівлі цих карток не потрібно пред’являти. Що стосується персоналізованої картки «ЛеоКарт», то її можливо оформити в Центрі обслуговування пасажирів. Для подачі заяви потрібні документи та фото заявника. 

Раніше повідомлялося, що тільки 10 тисяч пільговиків отримали транспортні картки. Водночас вже 13-го січня стартує перший етап впровадження е-квитка у Львові

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.