Понеділок, 27 Травня, 2024

Старт е-квитка у Львові: тільки 10 тисяч пільговиків отримали транспортні картки

Перший етап впровадження електронного квитка у львівському громадському транспорті стартує вже завтра, 13-го січня. Однак місто виявилося не готове до старту безготівкової оплати за проїзд, адже лише 10 тисяч пільговиків мають на руках «ЛеоКарти». В той час як заявок на оформлення транспортних карток подано більше 100 тисяч. Далі на lviv-future.

Хто гальмує запровадження е-квитка у Львові?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\23.JPG

Від завтра, 13-го січня, у місті розпочинають запроваджувати автоматизовану систему оплати проїзду у громадському транспорті. Поки скористатися е-квитком зможуть тільки пільгові категорії населення. 

Триватиме початковий етап до березня. За цей час планують провести тести обладнання та системи в цілому, допомогти пільговикам адаптуватися до користування персоніфікованими транспортними картками. 

Видачу «ЛеоКарт» пільговим категоріям населення розпочали 8-го грудня минулого року. Проте наразі «Львівавтодор» не справляється із навантаженнями. Адже персоніфіковані картки змогли одержати тільки 10 тисяч львів’ян, хоча заявок на оформлення «ЛеоКарт» надійшло в 10 раз більше – понад 100 тисяч. Загалом у Львові зареєстровано понад 200 тисяч людей із пільгами. 

Такі низькі темпи видачі транспортних карток у мерії пояснюють епідемією коронавірусу й технічними проблемами. Проте обіцяють, що надалі друкуватимуть та видаватимуть «ЛеоКарт» оперативніше – до 5 тисяч карток в день. 

Коли всі пільговики зможуть одержати «ЛеоКарти»?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\11.JPG

У львівському комунальному підприємстві «Львівавтодор» запевняють, що усі заявки, подані раніше, виконають до кінця січня. Додають, що містянам не варто хвилюватися за черговість видачі карток. «ЛеоКарти» сортують по алфавіту, тому людина, яка подала документи пізніше, може одержати картку швидше. 

Інформувати про готовність картки будуть через смс-повідомлення. Щоб не утворювати черги, просять приходити у конкретний пункт видачі та конкретний час, про що вказано в повідомленні. 

Вже у лютому планують видавати транспортні картки у форматі «прийшов-подав-отримав». Тобто персоніфіковану «ЛеоКарту» можна буде отримати одразу на місці подачі документів впродовж 15 хвилин.

Усіх, хто ще не подав заявку на оформлення пільгових карток, просять не зволікати. Адже з березня пільгові категорії зможуть їздити в громадському транспорті тільки з «ЛеоКартою». 

Попередньо документи на оформлення транспортних карток можна подавати у пункти прийому, а також онлайн на порталі мешканця. З адресами пунктів прийому та видачі карток можна ознайомитися на сайті Львівської міськради. 

Додаткову інформацію або попередній запис можна отримати за номером гарячої лінії «ЛеоКарт» 0800 303 007.

Чи будуть дійсні пільгові посвідчення з 13-го січня?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\22.JPG

Як повідомив директор ЛКП «Львівавтодор» Микола Власюк, мінімум до закінчення зими пільгові категорії матимуть право безкоштовного проїзду у міському транспорті без персоналізованої «ЛеоКарти», пише «Еспресо.Захід».

Зазначають, що перший етап буде адаптивним, коли і пільговики, і контролери навчатимуться взаємодіяти із системою безготівкової оплати та валідаторами. В цей період пільговиків не каратимуть за відсутність транспортної картки. 

Очільник департаменту міської мобільності Олег Забарило додав, що пільговики в межах е-квитка будуть мати 60 безкоштовних поїздок в місяць.

«Це світова практика, яка стимулюватиме пільговиків більш раціонально використовувати своє право безкоштовного проїзду», – пояснив чиновник. 

Раніше повідомлялося, що 13-го січня стартує перший етап впровадження е-квитка у львівському громадському транспорті. 

Фото: Олександр Мазуренко

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.