Вівторок, 21 Травня, 2024

Львівщина покинула «червону зону»: що змінилося?

Від сьогодні, 7-го грудня, Львівська область переведена до «жовтого» карантинного рівня епідемічної небезпеки. Відповідне рішення підтримала   Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на вчорашньому засіданні. Більше на сайті lviv-future.com.ua

Разом із Львівщиною «перефарбували» у «жовту зону» карантину ще низку областей. Відтак червоний рівень епіднебезпеки скасували у Дніпропетровській, Донецькій, Івано-Франківській, Луганській, Одеській, Рівненській, Херсонській області та місті Київ.  

Отже, віднині на території області починають діяти нові правила карантину. Проте, зважаючи на посилення карантинних обмежень у «жовтій зоні», введених 6-го грудня, для львів’ян та мешканців області послаблення невідчутні.

Що заборонено?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\я3.jpg

Як інформує пресслужба Львівської облдержадміністрації, в межах «жовтого» рівня епідемічної небезпеки заборонено наступне: 

 • проведення будь-яких масових заходів. Виключення становлять заходи, що стосуються оцінювання якості освіти (пробне зовнішнє незалежне оцінювання, вступні випробування), офіційні спортивні заходи, матчі командних ігрових видів спорту професійних спортклубів (без вболівальників та з дотриманням всіх протиепідемічних правил);
 • роботу кінотеатрів, театрів та інших закладів сфери культури;
 • роботу закладів громадського харчування (кафе, бари, паби, ресторани), окрім замовлення з собою чи адресної доставки;
 • відвідування освітніх закладів. Норма не стосується дошкільної освіти, вихованців освітніх спецзакладів та учнів початкової школи (1-4 класи). Також обмеження не поширюється на освітні установи, де всі працівники мають документи про повний курс вакцинації від коронавірусу; 
 • відвідування спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів;
 • діяльність закладів, які надають послуги з розміщення. Виключення складають готелі, санаторно-курортні заклади, установи і заклади, що забезпечують соціальні послуги;
 • перевезення громадян авіаційним та залізничним транспортом міжобласного та міжнародного сполучення без наявності у пасажирів (окрім неповнолітніх) Covid-сертифіката чи довідки про одужання від коронавірусної інфекції. 

Кому дозволено?

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\я4.jpg

Обмеження «жовтого» рівня епіднебезпеки скасовуються у випадку наявності у всіх працівників та гостей закладу одного із цих документів: 

 • «жовтого» Covid-сертифіката (чинний впродовж 30 днів, надалі потрібно зробити друге щеплення);
 • «зеленого» Covid-сертифіката;
 • міжнародного свідоцтва про вакцинацію;
 • негативного ПЛР-тесту;
 • довідки про одужання від Covid-19. 

Тобто, щоб працювати чи відвідувати заклади під час «жовтої» карантинної зони, буде достатньо мати одне щеплення і пред’явити «жовтий» внутрішній Covid-сертифікат або ж тимчасову довідку форми 063-О від лікаря, який вакцинував.

Водночас для вакцинованих громадян, по суті, нічого не змінюється.

Влада закликає не розслаблятися

C:\Users\G0NTaR\Desktop\Robota\я1.jpg

Як зазначив директор департаменту охорони здоров’я ЛОДА Орест Чемерис, обмеження для невакцинованих людей під час «жовтої зони» пояснюються навантаженням на систему охорони здоров’я, яке лягає в ході кожної наступної хвилі епідемії. 

Чиновник констатував покращення ситуації із захворюванням на коронавірус в області, пише Дивись.інфо

«Станом на сьогодні ситуація залишається стабільно-позитивною. Показники захворюваності, хоча й не такими темпами, як під час попередньої хвилі, але зменшуються», – пояснив Орест Чемерис.

Водночас очільник департаменту охорони здоров’я ЛОДА застеріг, що чергової хвилі коронавірусу Львівщині не оминути. Ріст захворюваності прогнозують на кінець зими-початок весни 2022 року. Тож закликають мешканців області не розслаблятися і не нехтувати карантинними заходами. 

Нагадаємо, що 30-го жовтня Львівська область перейшла у «червону зону» епідемічної небезпеки. Тобто, щоб вийти із цієї хвилі захворюваності на Covid-19, області знадобилося понад 5 тижнів. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.