Субота, 20 Квітня, 2024

Тепер у Львові водіїв-боржників відслідковуватимуть онлайн

З 7 лютого за допомогою системи «Безпечне місто» у Львові та його околицях державні виконавці будуть відслідковувати щоденні маршрути пересування автомобілів боржників у режимі онлайн та повідомляти про них патрульній поліції для подальшого реагування. Про це йшлося на пресконференції Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, пише lviv-future.com.ua.

Це означає, що з 7 лютого розпочнуться системні рейди патрульної поліції та працівників державної виконавчої служби з виявлення автомобілів тих, хто має заборгованості зі сплати штрафів, а ще аліментів, комунальних та інших платежів. Система «Безпечне місто» моніторитиме автомобілі за номером та маркою, включно з машинами на іноземній реєстрації. Машину боржника державні виконавці мають право затримати й скерувати на штрафмайданчик.

Чи можна уникнути вилучення автомобіля?

Після зупинки транспорту патрульними в боржника буде можливість уникнути вилучення транспорту, оплативши заборгованості чи штрафи на місці через інтернет-банкінг. Водночас якщо боржник не матиме можливості оплатити в безготівковий спосіб, проте попросить відлучитися, аби внести кошти через банк чи інші платіжні системи, поки поліцейські оформлятимуть відповідні документи, то в такому разі вилучати авто одразу не будуть. Також боржник може попросити зачекати, поки на його рахунок внесуть кошти для оплати знайомі чи родичі.

А що буде з машиною після вилучення?

Якщо ж борг не буде погашений, то автомобіль вилучатимуть на штрафмайданчик і тоді оформлятимуть його на продаж через систему СЕТАМ. Така процедура триватиме приблизно два-чотири тижні.

До переліку боржників, у яких може бути вилучено автомобіль, належать усі громадяни, щодо яких буде винесено постанову про стягнення боргу. Сама сума боргу може коливатися від 51 грн і аж до 9 млн грн. Важливо розуміти, що борг стягуватиметься саме з власника автомобіля, а не з особи, в користуванні якої він перебуває.

Керівник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Львові Тарас Грень на пресконференції розповів, що в 2021 році стягнули 38 млн грн адміністративних штрафів, більша частина з яких були застосовані в порядку статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (тобто штрафи за водіння в стані алкогольного й наркотичного сп’яніння). Лідером серед штрафів став Львів, де виконали 538 постанови. А тобто, обсяг роботи для патрульної поліції досить великий, а з онлайн-моніторингом правопорушників будуть виявляти й затримувати значно швидше.

Тимчасово виконуючий обов’язки командира батальйону №1 патрульної поліції Львівської області Ярема Ожибко додав, що патрульна поліція буде максимально сприяти у виявленні автомобілів, що має дисциплінувати водіїв та значно покращить рівень виконання судових рішень.

Варто додати, що подібна система виявлення боржників успішно діє вже в Києві, Харкові та Дніпрі. Також Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції планує запровадити онлайн-моніторинг у Луцьку та Рівному.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.