Вівторок, 21 Травня, 2024

У Львові хочуть створити систему перехоплювальних паркінгів

У Львові пропонують розвантажити міські вулиці та паркувальні місця – днями на сайті Єдиних електронних петицій з’явилося звернення, в якому містяни пропонують реалізувати систему перехоплювальних паркінгів, пише сайт lviv-future. Що це за система і що вона може змінити у Львові  – читайте у матеріалі нижче.

Перехоплювальні паркінги – звична справа за кордоном

Перехоплювальними паркінгами називають автостоянки, сполучені з громадським транспортом, які дозволяють мешканцям приміської території та іншим користувачам транспорту їхати в центральну частину міста, залишивши свій транспортний засіб та пересівши на інший транспорт – автобус, маршрутку, трамвай тощо. Автомобіль залишається на такій парковці впродовж дня і його забирає водій тільки на зворотньому шляху.

Зазвичай такі перехоплювальні стоянки облаштовують на в’їзних територіях до центру, а також у передмісті. Їх позначають спеціальним знаком “P+R”. 

Такі стоянки – вже звична справа за кордоном. Так, наприклад, у Празі їх облаштували біля декількох станцій метро та залізничних станцій, вони пропонують автомобілістам доступні ціни, цілодобові послуги тощо. А у швецькому Стокгольмі навіть ввели податок для стимулювання доступних автостоянок, що сплачуються роботодавцем. 

Головна ідея таких автомобільних стоянок – уникнення заторів, заохочення людей до користування громадським транспортом. Крім того, як пояснюють фахівці, це допомагає уникнути стресу через їзду у перевантажених частинах міста та через недостатню кількість паркувальних місць у таких районах.

Що пропонують львів’яни владі?

Автор електронного звернення, Роман Зафійовський, зазначає, що у плані сталої мобільності Львова затверджено цілу низку умов пересування містом. Однак у цьому документі немає жодного слова про впровадження таких паркувальних систем “P+R”, які, на думку львів’янина, можуть позитивно вплинути на ситуацію з заторами та відсутністю паркувальних місць. 

Авто пропонує Львівській міській раді наступне:

  • Виділити земельну ділянку під створення такого паркінгу;
  • Передбачити кошти у 2022-2023-х з міського бюджету на проєктування та облаштування таких паркінгів;
  • Створити систему мотивації, яка б стимулювала власників автомобілів користуватися такими паркувальними місцями.

Львів’янин впевнений, що такі паркувальні новації допоможуть місту поліпшити ситуацію з заторами, особливо в центральній частині, сприятимуть зменшенню кількості автомобілів в місті. Крім того, це може зменшити рівень загазованості вихлопними газами на вулицях Львова, що позитивно відобразиться на екологічній ситуації в місті. Також перехоплювальні парковки можуть допомогти у боротьбі з величезною кількістю хаотично припаркованих автомобілів, особливо – в центрі міста. Це вплине і курсування громадського транспорту – він їздитиме без перебоїв, згідно з графіками, і зможе швидше доставляти пасажирів у необхідні місця.

Станом на 6 листопада петицію підписало 25 львів’ян. До кінця збору підписів залишається ще 49 днів.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.