П’ятниця, 26 Квітня, 2024

Привокзальний ринок

Оскільки Львів з давніх-давен був потужним торговельним центром, на території міста працювали великі базари. Один з таких знаходиться поблизу Приміського вокзалу, за адресою – вул.Горської 2. Далі на lviv-future.

Привокзальний ринок. Вхід з вул.Горської

І м’ясо і насіння…

Привокзальний ринок був створений по завершення Другої світової війни, у радянську добу. Ринок відкрили неподалік Головного вокзалу. Цікавим є наступне – під ринок передали території колишніх деревообробних майстерень, складів, спортмайданчиків та навіть…Городоцького цвинтаря, який остаточно зачинили. Частина торгових рядів була розташована навіть на площі Липневій, однак у зв’язку з реконструкцією площі, наприкінці 2000-х,  торгівельні ряди ліквідували.

Як і інші ринки Львова у 1990-х рр. Привокзальний зіштовхнувся із стихійною торгівлею, продажем зіпсованих продуктів, рекетом, жебраками та кишеньковими злодіями. Наприклад можна було купити дешеву ковбасу (кровянка, тушкована), копчене підгорля, оселедець які зберігались буквально у ящиках, а не у холодильниках. Тож чимало покупців потрапляли з отруєннями до лікарень. Та злидні, високі ціни змушували людей купувати навіть такий товар. Привокзальний ринок був справжнім клондайком для продавців насіння. Насіння соняшника продавали з Херсонщини, Миколаївщини та навіть Молдови. Основними покупцями були оптовики. Схема працювала наступним чином – оптовик купував наприклад 20 літрових банок насіння, удома жарив їх на пательні і потім продавав смажене насіння на стакани. Наприклад літрова банка насіння коштувала 2,5 гривні, а з неї виходило 20 склянок смаженого насіння по 25 копійок кожна (5 гривень). Частина продавців насіння (переважно пенсіонери) могли вторгувати на місяць по 500-700 гривень, при тому що мінімальна пенсія становила 250-300 гривень.  На вул.Горської можна було знайти пенсіонерів, які торгували старими речами та книгами

Привокзальний ринок

 Станом на 2007 р. Привокзальний ринок зайняв третє місце за сплатою податків до міського бюджету, поступившись за цим показником Краківському та Південному. Поряд з продуктовим ринком працює ринок промтоварів, де можна придбати побутову техніку, одяг, різноманітні аксесуари. Взимку поблизу Привокзального ринку покупці можуть потрапити у справжній “ялинковий ліс”, оскільки тут реалізують багато ялинок.

Провести модернізацію

Багато львів’ян помилково вважають, що у Привокзального ринка один власник. Але на практиці власників кілька як у продуктового базару, так і у ринку промтоварів. Влада веде активні консультації щодо модернізації Привокзального ринку. 

Привокзальний ринок

Планується перетворити площу Липневу на громадський простір, створити підземний паркінг, перепланувати приміщення. Згідно слів влади, архітектори планують створити павільйони, де можуть продавати свою продукцію фермери. Поряд з Палацом Залізничників планують збудувати готелі та офіси. До будівництва планують залучити іноземних будівельників. Головне, що ринок продовжить функціонувати, хоча змінить кардинально свій вигляд.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.