У Львові дбають про міські бібліотеки і намагаються всіляко розвивати їх, пише сайт lviv-future. За останні роки тут націлили діяльність на покращення стану міських бібліотек, аби львів’яни хотіли відвідувати їх, водили туди з задоволенням своїх дітей і щоб тут людям було, в першу чергу, цікаво, адже в багатьох зародилася, на жаль, стереотипна думка про бібліотеки. Руйнують стереотипи про сучасні бібліотеки у Львові через створення нових бібліотек (приклад львівської Сенсотеки) та оновленням старих бібліотек.
Сьогодні, у “бібліотечне свято” в країні у Львові відбулася урочиста подія – відкриття оновленної SPILNO бібліотеки.
SPILNO бібліотека у Львові – оновлена бібліотечка філія №37
SPILNO бібліотека – саме таку назву отримала філія №37 Централізованої бібліотечної системи для дорослих нашого міста і розташувався цей заклад на вулиці Миколайчука, 1. Розмістилася бібліотека, яка сьогодні відчинила двері до оновленого приміщення, в багатоповерховому житловому будинку з величезним зображенням українського Кобзаря. Львів’янам добре відоме це місце, особливо мешканцям цього району, адже саме 37-му бібліотеку вважали багато років осередком інтелектуального та творчого розвитку громади.
Як і решта міських бібліотек, до свого оновлення 37-ма бібліотека на Миколайчука перебувала в “традиційному” вигляді, через що, мабуть, не надто приваблювала читачів. Однак, оскільки у Львові останнім часом активно взялися за оновлення та осучаснення бібліотек, за оновлення бібліотеки №37 також взялися. І, як показав результат, недаремно.
Капітальний ремонт в бібліотеці №37
В 2017 році постановили про те, що бібліотека №37 потребує ремонту, за ремонт взялися і впродовж 2017-2020 років приміщення повністю відремонтували. Окрім ремонту, взялися також за цілковите оновлення бібліотечного простору – встановили сучасне технічне обладнання, закупили для оновленого простору відповідно нові стильні меблі. Особливо вражає зонування оновленої бібліотеки, адже завдяки оновленню тут з’явилася окремо дитяча кімната, маленька галерея, співробітня, читальний зал, лекторій. Окремо облаштовано для відвідувачів зону, де можна просто попити кави і поспілкуватися з іншими відвідувачами бібліотеки.
Справжнім “проривом” у змінах в цій бібліотеці стало те, що в результаті оновлення тут повністю ліквідували книгосховища, аби зробити всі книги максимально доступними для людей. Паралельно з цим запустили Хаби цифрової освіти, аби відвідувачі бібліотеки також мали змогу проходити тут навчальні міністерські програми.
Таким чином, звичайна бібліотека-філія №37 стала сучасним оновленим простором не лише для читання, а й для спілкування та приємного і корисного проведення часу. Хто не захоче відвідати такий простір і таку бібліотеку?
Нагадаємо, що львівська Сенсотека стала переможцем національного конкурсу бібліотек. Це – ще один привід пишатися рідним містом і його чудовими бібліотечними просторами.
ФОТО – Львівська міська рада