Вівторок, 16 Липня, 2024

В рамках проєкту “Велика реставрація” на Львівщині відновлять лише чотири об’єкти

Проєкт “Велика реставрація” продовжує реалізуватися у всіх українських регіонах, в тому числі, і на Львівщині, розповідає сайт lviv-future. Нещодавно Львівська ОДА подавала перелік архітектурних об’єктів, які потребують відновлення, до якого потрапило дванадцять об’єктів як зі Львова, так і з області. З цим запропонованих будівель у 2021-му році планують відреставрувати лише чотири, про що повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики.

Які об’єкти відновлять у 2021-му році в рамках проєкту?

До списку потрапило всього чотири об’єкти, з-поміж яких один – у Львові. Це будівля театру імені Марії Заньковецької. Решта три об’єкти – це замки, розташовані на теренах Львівської області:

  • Жовківський замок. Планується комплексна реставрація архітектурної пам’ятки ренесансу шістнадцятого століття, вартість якої складає 51 млн гривень. Замок внесено до Державного реєстру національного культурного надбання України;
  • Замковий комплекс в Підгірцях. Йдеться про реставрацію Палацу Підгорецького замку, костелу святого Йосифа (архітектурна пам’ятка 1763 року) та Парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення “Підгорецький замок”, що було засновано 1633 року. На цю реставрацію скерують 32 млн гривень;
  • Замковий комплекс в Олеську. Йдеться про комплексну реставрацію замку Даниловичів та Костелу капуцинів з келіями, що є одним з найдавніших замкових комплексів України. На цей проєкт планують виділити понад 45 млн гривень.

Що стосується будівлі драматичного театру імені Марії Заньковецької у Львові, то на реставрацію планують виділити 4 млн гривень. В рамках відновлення приміщення планують відреставрувати приміщення камерної сцени.

Всього на реставрацію архітектурних об’єктів Львівщини цього року виділять понад 130 млн гривень. Ці об’єкти першочергово планують відреставрувати в рамках проєкту “Велика реставрація” у 2021-му році.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.