Субота, 18 Травня, 2024

У Львівському музеї історії релігії розпочали ремонтні роботи у рамках проєкту “Велика реставрація”

На Львівський музей історії релігії очікує чимало змін – ще в січні цього року стартувала реалізація проєкту “Велика реставрація”, розповідає сайт lviv-future. У зв’язку з великим ремонтом чимало експозиційних приміщень закрили, однак сам музей продовжує працювати. Детальніше про реставрацію читайте у матеріалі нижче.

На якому етапі відбувається реставрація зараз?

Як повідомляють в адміністрації музею, зараз тривають роботи з відновлення прольоту одного з експозиційних залів. Так, тут вже встигли демонтувати багаторічне дерев’яне підлогове покриття, яке в останні роки прогиналось та розпочало гнити. 

Паралельно з цим, штукатурять стіни, відбиваючи перед цим стару штукатурку, та замінюють електромережу.

У найближчих планах – відреставрувати біло-кам’яні елементи, відремонтувати систему опалення та водопостачання. У музеї хочуть облаштувати протипожежну сигналізацію, здійснити реставрацію дверей та вікон, які мають велику історичну цінність. 

В рамках реставрації хочуть оновити і підвальні приміщення музею – там підсилять фундамент зовнішніх стін, облаштують гідроізоляцію. Тимчасове покриття у підвалі також планують замінити та провести замощення. 

Впродовж останніх трьох років музей ремонтують

Попри те, що реалізація проєкту “Велика реставрація” стартувала лише у січні цього року, ремонтні роботи в приміщенні розпочалися ще кілька років тому. За цей час вдалося оновити два експозиційних зали та підземелля.

За рахунок музейних коштів два роки тому вдалося також оновити великий зал з експозицією, присвяченою Києво-Візантійській історії. Допомагали у відновленні історичного музею і коштом обласного бюджету, однак і цього виявилося недостатньо для того, щоб належним чином відновити приміщення.

У січні запустили проєкт “Велика реставрація”, вартість якого складає 27 мільйонів гривень. 

Довгоочікуваний ремонт вперше за багато років

Львівський музей історії релігії розпочав свою роботу у 1973-му році, здійснивши перед цим незначні ремонті роботи приміщення та налаштувавши комунікацію. 

Задовго до відкриття музею тут діяв Домініканський монастир (до 1946-го року), а в радянські часи тут розташувалось поліграфічне училище. 

Фактично, за весь цей час існування музею тут не відбувалося жодного масштабного ремонту, і в такому стані експозиційні зали та підвальні приміщення знаходилися увесь цей час. 

В адміністрації музею повідомляють, що реставрація здійснюватиметься поетапно і на цілковиту реалізацію проєкту піде щонайменше три роки. На щастя, поки що деякі експозиційні приміщення доступні для відвідування, адже у музею є два входи.

Зазначимо, що у музейних фондах зараз зберігається понад 50 тисяч одиниць історичних експонатів. Зокрема, тут зберігається велика збірка ікон XVI-XIX століть, чимала колекція Біблій (у тому числі Острозька Біблія 1581-го року та видана у Парижі Біблія 1563-го року), релікварій святого Аронтія ХІ століття тощо.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.