На Львівський музей історії релігії очікує чимало змін – ще в січні цього року стартувала реалізація проєкту “Велика реставрація”, розповідає сайт lviv-future. У зв’язку з великим ремонтом чимало експозиційних приміщень закрили, однак сам музей продовжує працювати. Детальніше про реставрацію читайте у матеріалі нижче.
На якому етапі відбувається реставрація зараз?

Як повідомляють в адміністрації музею, зараз тривають роботи з відновлення прольоту одного з експозиційних залів. Так, тут вже встигли демонтувати багаторічне дерев’яне підлогове покриття, яке в останні роки прогиналось та розпочало гнити.
Паралельно з цим, штукатурять стіни, відбиваючи перед цим стару штукатурку, та замінюють електромережу.
У найближчих планах – відреставрувати біло-кам’яні елементи, відремонтувати систему опалення та водопостачання. У музеї хочуть облаштувати протипожежну сигналізацію, здійснити реставрацію дверей та вікон, які мають велику історичну цінність.
В рамках реставрації хочуть оновити і підвальні приміщення музею – там підсилять фундамент зовнішніх стін, облаштують гідроізоляцію. Тимчасове покриття у підвалі також планують замінити та провести замощення.
Впродовж останніх трьох років музей ремонтують

Попри те, що реалізація проєкту “Велика реставрація” стартувала лише у січні цього року, ремонтні роботи в приміщенні розпочалися ще кілька років тому. За цей час вдалося оновити два експозиційних зали та підземелля.
За рахунок музейних коштів два роки тому вдалося також оновити великий зал з експозицією, присвяченою Києво-Візантійській історії. Допомагали у відновленні історичного музею і коштом обласного бюджету, однак і цього виявилося недостатньо для того, щоб належним чином відновити приміщення.
У січні запустили проєкт “Велика реставрація”, вартість якого складає 27 мільйонів гривень.
Довгоочікуваний ремонт вперше за багато років

Львівський музей історії релігії розпочав свою роботу у 1973-му році, здійснивши перед цим незначні ремонті роботи приміщення та налаштувавши комунікацію.
Задовго до відкриття музею тут діяв Домініканський монастир (до 1946-го року), а в радянські часи тут розташувалось поліграфічне училище.
Фактично, за весь цей час існування музею тут не відбувалося жодного масштабного ремонту, і в такому стані експозиційні зали та підвальні приміщення знаходилися увесь цей час.
В адміністрації музею повідомляють, що реставрація здійснюватиметься поетапно і на цілковиту реалізацію проєкту піде щонайменше три роки. На щастя, поки що деякі експозиційні приміщення доступні для відвідування, адже у музею є два входи.
Зазначимо, що у музейних фондах зараз зберігається понад 50 тисяч одиниць історичних експонатів. Зокрема, тут зберігається велика збірка ікон XVI-XIX століть, чимала колекція Біблій (у тому числі Острозька Біблія 1581-го року та видана у Парижі Біблія 1563-го року), релікварій святого Аронтія ХІ століття тощо.