Неділя, 6 Жовтня, 2024

«Давай займемось текстом»: як кримська львів’янка допомагає вивчати українську

Наприкінці листопада Наталя Місюк, яка переїхала до Львова з Криму, створила безкоштовний мобільний додаток «Давай займемось текстом». Уже в перші дні застосунок потрапив у 10-ку додатків тижня в українському App Store. Як відбувався її переїзд до Львова та як виникла ідея створити додаток, читайте далі на lviv-future.

Думала, що у Львові на тиждень

Як розповіла жінка Leopolis.news, у 2014 році, коли в Сімферополь заїхали російські танки, відразу ж зібрала валізу і виїхала до Львова. Це місто обрала, бо воно далеко від неспокійних подій, до того ж чула, що тут дуже гарно. Думала, поїде тільки на тиждень, перечекає, а тоді повернеться. Наталя вірила, що міжнародна спільнота не дозволить окупувати територію у ХХІ столітті. Але не так сталося, як гадалося…

Львів сподобався не відразу. Любов до цього міста почалася після знайомства з львів’янами: тут завжди знаходились люди, готові прийти на допомогу.

«Їхня турбота була дуже зворушливою. Мене тимчасово прихистили, пояснювали, що і як є у місті, давали поради з пошуку житла тощо. Часом доброту проявляли і зовсім чужі люди. Одного разу вітер під час зливи зірвав із мого балкону килимок, що там сушився. Хтось із сусідів знайшов його, виправ (!) та дбайливо поклав на поштові скриньки. Можливо, це дрібниця, але життя складається з таких моментів. Я зрозуміла, що хочу жити серед таких доброзичливих людей», – розповіла Наталя.

Проєкт для 40 мільйонів людей

Три роки тому Наталя створила проєкт з такою ж назвою «Давай займемось текстом», щоби українська стала улюбленою мовою щонайменше 40 мільйонів людей. Ідея виникла, коли жінка помітила, що львівська говірка значно різниться з академічною українською мовою та з говіркою інших українських областей. Наталя впродовж багатьох років працювала маркетологом, тому зробити щось популярним вміла, як ніхто. Друг Руслан підтримав її, так і розпочався проєкт.

Спершу він виходив на YouTube-каналі, а вже потім – у соцмережах. Жінка щодня створювала цікаві дописи про українську мову, крім того, проводила вебінари та майстеркласи про створення текстів.

Текст-інструкторка після 24 лютого засумнівалася, чи доречно продовжувати проєкт у бадьорому та життєствердному ключі, але запит на контент лише ріс, а роботи додавалося багато. Тоді багато хто зрозумів потужне значення мови в перемозі над ворогом.

Застосунок

Увесь контент Місюк створює самостійно. Лише для розроблення додатку залучила Олега Новосада. Іноді звертається по допомогу до всіляких установ та людей.

За словами самої Наталі, додаток для тих, хто лише переходить на українську мову, або ж для тих, хто знає її, але хоче зробити вишуканішою. У ньому доступні 3 безкоштовні гри, вони допомагають вивчити нові слова та нові сенси.

Крім того, є окремий курс про львівську говірку, однак він лише для дорослих. У цьому курсі розповідається про приховане значення деяких слів, пояснюється, як користуватися унікальними львівськими мовними конструкціями тощо. Курс професійно озвучений, містить у собі різні вправи, домашні завдання та додаткові ігри. У додатку можна збирати за свої досягнення медалі – від мідної до діамантової.

Застосунок безплатний. Витрати на створення та підтримку покрили донати, підписки й реклама. Цікаво, що додаток навіть має власну внутрішню валюту, яка називається діалектним словом «вогірки». Він доступний для Android та iOS. Створення додатку – справа, заснована на ентузіазмі та бажанні жити в сильній незламній країні.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.