Вівторок, 30 Квітня, 2024

Донатити без донату: як айтівці створили у Львові застосунок, що дозволяє допомагати ЗСУ без грошей

ІТ-сфера – один з основних складників фундаменту економіки України та її іміджу за кордоном. Компанія-розробник програмного забезпечення CHI Software після початку повномасштабної війни перелокувала свій харківський офіс до Львова. Тут розробники створили унікальний додаток для допомоги армії. Про створення додатку та компанію загалом далі на lviv-future.

Переїзд до Львова

CHI Software у 2006 році заснував у Харкові Володимир Дум’як. З невеликої студії CHI Software виросла до величезної ІТ-компанії з 600 фахівцями. Тут розробляють програмне забезпечення, а ще розвивають освітню галузь у нашій країні, передаючи досвід ІТ-фахівцям-новачкам.

Лише кілька років тому компанія відкрила офіси в Києві, Запоріжжі та Дніпрі. Подумували й про офіс у західних областях. Події 24 лютого підштовхнули до швидких дій. Вже наступного дня у Львові з’явився офіс, а через 3 дні він відчинив свої двері.

Благодійні ініціативи

Компанія постійно долучається до різних благодійних ініціатив, зокрема, це стосується допомоги дітям-сиротам і дітям з інвалідністю. Тут надають фінансову допомогу дитбудинкам, медичним закладам та благодійним фондам, які цього потребують.

Водночас ІТ-фахівці самі влаштовують благодійні заходи, наприклад, забезпечують технікою дітей-інвалідів, які вивчають програмування. Під час новорічних свят організовують таку ініціативу: кожен співробітник стає Миколаєм для дитини. Діти з дитячих будинків пишуть у листі свої побажання щодо подарунка, а айтівці цей подарунок втілюють у життя.

Застосунок BE WITH UA

Після 24 лютого компанія вирішила знову долучитися до допомоги – цього разу всій країні. Розробники створили мобільний додаток, де всі охочі можуть допомагати нашим захисникам без донату як такого. Це працює так: користувачі застосунку вивчають українську мову чи львівську говірку й поміж цим дивляться рекламу; кошти за перегляд цієї реклами отримують не розробники додатку чи компанія, а вони безпосередньо прямують до фонду UNITED24, що підтримує військових.

1 перегляд коштує 0,014 центів, 1000 переглядів – це 14 доларів. Якщо користувачі додатку додивляються рекламне відео до кінця, то ця цифра ще вища.

Сьогодні айтівці працюють над розширенням застосунку. Зокрема, незабаром додадуть цікаві факти англійською про Україну. Застосунок доступний як для iOS, так і Android. 

Інша допомога армії

Від початку повномасштабної війни волонтерський спектр компанії значно розширився. Як і в багатьох інших українських ІТ-компаніях, в офісах CHI Software створили волонтерські осередки. Хтось із небайдужих працівників створив свій фонд для допомоги армії, ще хтось – опікується якимось із військових підрозділів тощо.

Тут також підтримують військово-волонтерські організації Харківщини та Сумщини. Компанія отримує багато запитів не лише щодо фінансової допомоги, а й бійці та волонтери просять теплі речі, взуття, біноклі, приціли тощо. Усе це намагаються шукати й відправляти на передову.  

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.