Вівторок, 21 Травня, 2024

Відома львівська ІТ-компанія відкрила офіс у Мексиці: на черзі Колумбія та Чилі

В радянські часи Львів став потужним промисловим центром, де працювала значна кількість фабрик та заводів. Після розпаду СРСР і трансформації економіки з командно-адміністративної на ринкову усе змінилося. Більшість фабрик та заводів зникли (на їх місці активно зводять різноманітні склади та новобудови), натомість з’явилися різноманітні компанії (логістичні, будівельні, консалтингові, торговельні і звичайно ж IT-компанії). Ні для кого не секрет, що місто Лева – потужний IT-центр не лише України а й Європи. Це яскраво доводить знаменита компанія SoftServe. Далі на lviv-future.

Один з лідерів в галузі

Один з гігантів IT-індустрії був заснований у далекому 1993 р., аспірантами “Львівської політехніки” Ігорем Мендзиборським, Юрієм Василиком, Тарасом Кицмеєм та іншими. Компанія займалась розробкою програмного забезпечення. У буремні 1990-ті рр. комп’ютерні технології лише починали розвиватись. Молоду команду підтримав Політехнічний інститут Ренсселіра (США), а першим клієнтом стала відома компанія General Electric. Вже у 2000 р. компанія відкрила офіс у США, згодом зявились офіси в Бостоні, Каліфорнії, Нью-Йорку, Флориді.

У 2006 р. компанія заснувала перший корпоративний університет, який займається розробкою навчальних програм та перепідготовкою фахівців. Компанія має офіси у Великобританії, Німеччині, Нідерландах, Польщі. Компанія розробляє програмне рішення у сфері охорони здоров’я, роздрібній торгівлі, фінансових послугах.  Cloud, Security, UX Design, Big Analytics – далеко не повний перелік продуктів компанії. До того як розпочати співпрацю з клієнтом, команда бізнес-аналітиків компанії досліджують клієнта, найкращі рішення для нього. Архітектори пропонують технологічне рішення, дизайнери проводять його візуалізацію, керівник процесу планує сам процес і тоді програмісти приступають до роботи, а окремі фахівці згодом проводять контроль якості. Оскільки американські замовники більше відкриті для інновацій, то компанія більше орієнтована на ринок США – понад 80% її прибутку – це робота з американськими замовниками. У кожному новому відкритому офісі мають працювати фахівці з SoftServe. Такий підхід зумовлений тим, що навіть хороші фахівці без знання корпоративної етики компанії не зможуть ефективно виконувати завдання.

Взагалі IT-компанії є потужними платниками податків, адже лише експортують свої продукти, без імпорту. Наприклад металургійний комбінат повинен закупити сировину, паливо або потім продавати свою продукцію. У компанії все по іншому – отримали замовлення, розробили його рішення та приступили до виконання. Компанія забезпечує зарплати не лише своїм працівникам, а й працівникам суміжних галузей.

 Сьогодні компанія налічує понад 12000 працівників та понад 40 офісів у 12 країнах світу. Згідно даних порталу DOU, SoftServe займав 2-е місце у 2021 р. з поміж топ-50 найбільших українських IT-компаній, поступившись лише EPAM. Компанія має численні нагороди – найкращий роботодавець України 2012, 2013 та 2015 рр. (за версією DOU), Microsoft Partner Awards (2006, 2007, 2013 рр.) та багато інших.

Ціль – Латинська Америка

Зважаючи на те, що компанія зорієнтована більше на американський ринок, її керівництво вирішили відкрити додаткові офіси у країнах Латинської Америки – Мексиці, Колумбії та Чилі. Вже відкрито петр у Гвадалахарі, а на черзі – Богота, знаменитий Медельїн та Сантьяго. Керівництво компанії планує залучити до роботи у Латинській Америці понад 3000 айтішніків. 

Внутрішній інтер’єр офісу компанії

Усього у Мексиці, Колумбії та Чилі працюють понад 500 тис. айтішніків. Регіон став для львів’ян привабливим не лише близькістю до США, а й обміном в освітній, культурній сфері. Місцеві працівники можуть зробити свій вклад у розвиток компанії, придумати нові рішення для виконання завдань. Окрім того, ринок IT-індустрії Латинської Америки має величезні перспективи, оскільки населення регіону зростає як й у країнах Азії. Залишається лише пишатись тим, що Україна дає іншим країнам не лише сировину та заробітчан а й сама відкриває представництва у інших країнах світу. 

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.