П’ятниця, 29 Березня, 2024

Львів як гуманітарний хаб: яку допомогу та куди саме відправляє місто

У час війни Львів перетворився на повноцінний гуманітарний хаб. Місто не лише приймає у себе вимушено переміщених осіб, а й відправляє по Україні необхідну допомогу, пише lviv-future.com.ua.

Міська влада отримує гуманітарну допомогу насамперед з-за кордону, більшість з якої передає населеним пунктам України, які перебувають під постійними обстрілами ворога. Керівниця міського управління зовнішніх зв’язків та промоції Львова Тетяна Хабібрахманова розповіла пресслужбі ЛМР, що вже 24 лютого закордонні друзі та міста-партнери, мери, організації, посли різних країн телефонували та пропонували свою допомогу. Тоді міське керівництво зрозуміло: Львів повинен допомагати інших містам та людям, які приїжджають сюди з усієї України.

Наталія Бунда, керівниця департаменту розвитку, координаторка гуманітарних складів міста, додала, що від початку повномасштабного вторгнення місто отримало 170 фур гуманітарної допомоги з-за кордону. Це 3 тисячі 400 тонн. 85 % від отриманого вантажу відправили в інші українські міста, села та громади, де є понад тисяча жителів.

В інші регіони відправляють насамперед харчі довготермінового зберігання та медикаменти: кровоспинні, знеболюючі, жарознижуючі. Також техніку та засоби гігієни, а ще дитяче харчування. Крім того, відправляють одяг. Часто інші міста просять питну воду, тому що зараз у східних регіонах спостерігається її нестача.

Відправляють вантажі першочергово до Києва, Харкова, Одеси, Миколаєва, а ще в інші відносно безпечні міста, які так само, як і Львів, приймають евакуйованих українців.

Цікаво, що волонтери передають не лише ліки, продукти, техніку тощо, а й везуть дитячі малюнки, які мали б надихнути українців до перемоги над ворогом.

Частину залишають для ВПО у Львові та області

Частину гуманітарної допомоги скеровують для забезпечення потреб тих українців, які зараз знайшли прихисток у Львові та області. Це понад 200 тисяч людей. Міська влада постійно отримує запити про потреби з локацій, де проживають евакуйовані.

Із опрацюванням гуманітарних вантажів допомагають волонтери. Більш ніж тисяча волонтерів зараз працюють на міських складах, комунікують із локаціями, які приймають переселенців у Львові, тощо.

Один із таких волонтерів – Валерій Степанюк, мешканець Ірпеня. Він розповів, що Львів зараз дає ковток свіжого повітря, завдяки якому виживають міста, що потрапили під окупацію. Зараз там люди потребують їжі, медикаментів, будівельних матеріалів та й узагалі майже всього. 

Latest Posts

.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.