8 квітня у Львівській обласній військовій адміністрації зробили презентацію чат-бота «Щось летить», завдяки якому активні та уважні громадяни можуть допомогти бійцям української протиповітряної оборони та врятувати комусь життя, не надаючи локацій ворогу чи його колаборантам. Далі на lviv-future.com.ua.
Чат-бот розробили спеціалісти Львівської ОВА спільно з місцевими IT-фахівцями, імен яких, з міркувань безпеки, не називають. Програма створена для того, щоби координувати діяльність між повітряним командуванням «Захід», силами тероборони та адміністрацією Львівщини. Вона допомагає відстежувати об’єкти, які залітають на територію області. На кожне надіслане повідомлення про щось підозріле в небі будуть реагувати ті, хто сьогодні його прикриває.
Перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик розповів під час презентації, що основна загроза для мешканців області надходить саме з повітря. Цей чат-бот створили для того, щоби населення не робило фото чи відео ракетної або іншої небезпеки з неба десь у відкритому для ворога доступі, а повідомляло про почуте чи побачене повітряному командуванню «Захід». За допомогою цього бота можна вказати місце та тип об’єкта, який помітила людина.
Заступник голови Львівської ОВА з питань цифровізації Олександр Кулепін додав, що чат-бот верифікує осіб, які надають інформацію, через застосунок «Дія». Це потрібно для того, щоби відсіяти недоброчесних користувачів або інших ботів, яких можуть створити для подання хибної інформації.
Алгоритм дій, якщо побачили підозрілий літальний об’єкт у небі
1. Знаходите чат-бот у Telegram: @rusrocketfly_bot.
2. Підтверджуєте особу через застосунок «Дія».
3. Вибираєте в меню чат-бота об’єкт, який ви помітили: ракету, літак чи безпілотник.
4. Бот пропонує вам поділитись своєю геолокацією, ви погоджуєтесь, потім бот попросить підтвердити ваш намір, ви підтверджуєте.
Оператори ПвК «Захід» бачать ці підозрілі об’єкти у вигляді маркерів на мапі України, які з’являються на ній, відповідно до поширених людьми геолокацій у чат-боті.Подавати звернення про підозрілий об’єкт за допомогою цієї програми можуть не лише львів’яни, а й жителі інших областей, якими опікується ПвК «Захід» (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька та Чернівецька). Згодом планується розширення географії роботи чат-боту й на інші регіони.