Вівторок, 21 Травня, 2024

Фонтан “Кульбаба” реконструюють, а кіоски приберуть: як з вересня виглядатиме площа Галицька?

Площа Галицька у Львові – одна з найпопулярніших, тут завжди можна зустріти чимало людей, пише сайт lviv-future. Площу Галицьку називають своєрідними “воротами” до старої частини міста Лева, це центральна львівська площа, на яку невдовзі чекає глобальна реконструкція. Що і як зміниться на площі Галицькій вже невдовзі – читайте нижче.

Передусім, з площі зникнуть скандальні кіоски, які заважатимуть оновленню території. Скандальні тимчасові МАФи вилучили з Перспективної схеми розміщення тимчасових споруд ще в 2019-му році, однак підприємці-власники кіосків наполягали на тому, щоб кіоски залишилися. Однак робоча група з вирішення цих питань розглянула таку пропозицію і таки вирішила позбутися МАФів.

Після реконструкції площа Галицька стане набагато просторішою та яскравішою. Передусім, тут планують зайнятися значним озелененням – тут побільшає квітників, травників, дерев. В результаті реконструкції на площі з’явиться нове освітлення, облаштують вуличні стільці, ліхтарі та огородження. Крім того, тут планують створити макет храму та встановити інформативні таблички у мощенні задля увіковічнення мурів, які тут нещодавно розкопали.

Проте головний результат реконструкції площі Галицької – відновлення фонтану “Кульбаба”, реконструкцією якого займатимуться в першу чергу. Фонтан не буде пішохідним, як це планували зробити спочатку. Його зроблять у австрійському стилі, довкола фонтану облаштують обвідок, де можна буде присісти перехожим.

Зазначимо, що фонтан “Кульбаба” на площі Галицькій було встановлено орієнтовно після 1970-го року. До цього на місці фонтану було встановлено у 1880-му році криницю з фонтаном та скульптурою однієї з героїнь балади Адама Міцкевича.

Поки що у Львові триває тендер на реконструкцію фонтану.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.