П’ятниця, 24 Травня, 2024

На Львівщині за три з половиною мільйони відреставрують старовинний дерев’яний храм

Цими днями стало відомо про те, що невдовзі один з найдавніших дерев’яних храмів на Львівщині, церкву Успіння Пресвятої Богородиці в селі Кліцько, візьмуться реставрувати, пише сайт lviv-future. Як стало відомо з сайту публічних закупівель ProZorro, вартість реставрації дерев’яної пам’ятки коштуватиме близько трьох з половиною мільйонів гривень.

Як вказано на сайті, переможець тендеру “Центр комплекс” повинен здійснити всі реставраційні роботи до кінця 2022-го року. В ході відновлення архітектурної пам’ятки відреставрують всі дерев’яні конструкції, облаштують захист від вогню та блискавки, а також пофарбують храм. 

Зазначимо, що храм Успіння Пресвятої Богородиці в селі Кліцько Львівської області вважається архітектурною пам’яткою національного значення. Дерев’яний старовинний храм було зведено на початку сімнадцятого століття і сьогодні вважається перлиною самобутньої галицької школи народної сакральної архітектури та одним з найдавніших храмів Львівщини. 

Успенська церква у селі Кліцько за понад 400-літню історію неодноразово зазнавала значних реставрацій та великих ремонтів. За місцевими легендами, в рік будівництва храму, 1603-й, в стінах храму місцевим парафіянам об’явилася Богоматір. В храмі дотепер зберігаються залишки дерева на престолі, на яких залишилися сліди від цієї дивовижної появи, як стверджують місцеві віруючі. Церква являє по-справжньому унікальне архітектурне творіння, яке потребує відновлення та піклування.

Зазначимо, що цього року у Львівській області хочуть відреставрувати понад десять старовинних дерев’яних храмів. Зокрема, відновлять дерев’яну церкву в селі Заболотці, церкву святого Онуфрія у Буську, дзвіницю дзвону дерев’яного храму в селі Лоні та інші.

Latest Posts

.,.,.,.,.,.,.,. Copyright © Partial use of materials is allowed in the presence of a hyperlink to us.